Церква Преображення Господнього була освячена 29 квітня 1906 року митрополитом Галицьким Андреем Шептицьким, єпископом Перемишльським Костянтином Чеховичем та єпископом Станіславівським Григорієм Хомишиним. До цього цілих вісім років над оздобленням храму працювали митці Леонард Марконі, Тадей Попель, Фердинанд Маєрський, Теофіл Копистинський, Корнило Устиянович, Андрій Коверко.
А ще раніше цілих двадцять років (1878-1898), за проектом, що був розроблений Сильвестром Гавришкевичем, велися будівельні роботи.
Хоча початково церкву мали будувати за проектом , котрий у 1850 році виготовив архітектор Антон Фрех, але йому так і не вдалося дочекатися його реалізаціїякий так і не дочекався реалізації. Йшов час і змінювалися архітектурні погляди, і 1874 року було затверджено другий проект храму тому у такому вигляді як ми зараз можемо бачити.
Теперішня будівля церкви постала на місці колишнього костелу Найсвятішої Трійці отців Тринітаріїв, що заклали свій монастир 1703 року біля краківської брами.
Ініціаторами та спонсорами будівництва були Анна Вельгорська та її син Антон Вельгорський, який здобув теологічну освіту у Франції та Іспанії вступивши до ордену у 1689 році.
У 1783 році монастир та храм переобладнано для потреб університету. Костел було пристосовано під бібліотеку і читацький зал. Та підчас революційних подій 1848 року, внаслідок артилерійського обстрілу, вони були фактично зруйновані та знищені пожежею (збереглися лише знищені вогнем стіни та фасад).
Руїни та згарища тринітарського комплексу були подаровані Австрійським урядом у 1849 році українському народові Галичини для будівництва народного університету та другої міської церкви. У 1851 – 1864 роках збудовано Народний Дім.
У 1989 році він став першою в Україні святинею, що повернулася до лона УГКЦ. У споруді церкви втілені традиції української сакральної архітектури {арх. С. Гавришкевич) І одночасно збережені риси давнього храму оо. Тринітаріїв (XVIII ст.).
Партнер посту: У интерьера общественных помещений – многофункциональная задача. С одной стороны , дизайн интерьера общественных помещений здесь должен быть предельно удобен и комфортабелен для посетителей, с другой стороны, дизайн интерьера должен создавать неповторимую и заманчивую атмосферу места.