Три сім’ї викупили занедбаний палац на Львівщині, аби відновити його

5217
Палац у селі Підгірці
Палац у селі Підгірці

У селі Підгірці на Львівщині три родини викупили занедбаний палац Яблоновських-Бруницьких із дендропарком площею 8 га, аби відновити його власними силами, пише shotam.info з посиланням на Твоє місто.

За інформацією, палац у Підгірцях не має статусу державної пам’ятки, проте є пам’яткою місцевого значення. Це й дозволило сім’ям приватизувати будівлю.

Палац у селі Підгірці
Палац у селі Підгірці

Реставрацією будівлі зайнялися три сім’ї — Герга, Берник, Онишкевич. Двоє з них є жителями цього села, третя родина зі Львова. Саме вони придбали палац, який перебував у вкрай занедбаному стані.

Палац у селі Підгірці
Палац у селі Підгірці

«Хоча палац до нашого придбання перебував у приватній власності, він був у жалюгідному стані — просто руїни. Не було ні вікон, ні дверей, дах обвалився, дерев’яні балки понищені, перекриття між поверхами майже не було, на даху росли триметрові дерева, які ми викорчовували. Усюди — грибок», — розповіла співвласниця будівлі Світлана Герга.

Палац у селі Підгірці
Палац у селі Підгірці

Зберегти автентичність допомагають антикварні магазини та місцеві мешканці, які приносять необхідні речі для облаштування та декору палацу. Світлин, які б демонстрували яким був первісний інтер’єр палацу, немає, тож власники надихаються іншими історичними спорудами.

Поряд із палацом розташовується дендропарк площею понад 8 гектарів, який є пам’яткою садово-паркового мистецтва XVIII століття. У парку ростуть рідкісні породи дерев та рослин — буки, клени, модрини, ялиці, платани. Також на території розміщуються грабова алея, літня ротонда і ставок.

Палац у селі Підгірці
Палац у селі Підгірці

З осені 2021 року палац приймає відвідувачів, потрапити можна за попереднім дзвінком за телефоном 097 143 84 08. Фіксованої ціни за вхід немає — можна зробити внесок у скриньку біля входу або відправитись на екскурсію, кошти з якої витратять на облаштування парку.

Власники пишаються, що повернули життя історичній пам’ятці.

Марина КОНОПЛЬОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.