На цьому тижні, а саме 24 та 26 лютого 2017 року, у Національному театрі імені Марії Заньковецької (вулиця Лесі Українки, 1) відбулась довгоочікувана і аншлагова прем’єра вистави «Труффальдіно з Бергамо».
Ідучи на виставу, сюжет якої відомий за дуже сильною художньою стрічкою з зірковими акторами, не чекаєш бозна-чого і готуєшся порівнювати дві роботи та відшуковувати акторські і режисерські повтори та штампи. І дуже важко в цій ситуації режисеру створити неповторний цілісний образ, щоб передати своє бачення п’єси.
Тим не менше творчій команді на чолі з режисером-постановником Богданом Ревкевичем це вдалося. Цікаві режисерські рішення та знахідки, несподівані акторські роботи, фантастична сценографія змушує забути про все, що ти знав і бачив раніше та зануритись в неповторне дійство, яке відбувається в тебе перед очима.
Цілісність сприйняття вистави «Труффальдіно із Бергамо», її живий гумор та гротескна іронія образів і персонажів тримає увагу глядача впродовж усього дійства, змушує переживати всі емоції разом з акторами.
А в купі зі сміливим поєднанням традиційних театральних елементів та сучасних технологій ця вистава виходить в перші ряди найцікавіших постановок заньківчан за останні роки.
Театр імені Марії Заньковецької звертався до твору італійського драматурга Карло Гольдоні «Слуга двох панів», написаного у 1749 році у жанрі комедії дель-арте, в період десятилітнього перебування у Запоріжжі. Тоді, у 1933-му, роль Труффальдіно виконував корифей театру, один із його засновників Борис Романицький.
Труффальдіно родом із Бергамо заплутає й без того непрості життєві перипетії двох закоханих пар – Беатріче та Флоріндо, Кларіче та Сільвіо. Прислуговуючи одразу двом панам він вивертається з пасток у які на кожному кроці потрапляє, знайшовши чарівну дівчину і для себе. Усе з легкістю, гумором, пританцьовуючи та співаючи, змушуючи повірити, що життя й справді гра, гра благородна, красива, з щасливим фіналом.
Отже, вистава «Труффальдіно із Бергамо» – це цюзикл на дві дії, композитор Олександр Колкер. Лібрето Володимира Воробйова, Кіма Рижова за мотивами п’єси «Слуга двом панам»
Режисер-постановник — Богдан Ревкевич
Художник-постановник — Віолетта Макар
Аранжування — Богдан Сегін
Диригент — Богдан Мочурад
Хореограф — Олена Балаян
Хормейстер — Т. Когут, Оксана Явдошин
Асистент художника-постановника — Орест Гелитович
Постановка боїв — Олександр Дідик
Помічники режисера — Михайло Рудко, Костянтин Шелест
Дійові особи та виконавці
Труффальдіно – Василь Коржук заслужений артист України, Назарій Московець заслужений артист України
Беатріче Распоні – Галина Далявська, Олександра Люта заслужена артистка України, Мирослава Солук
Флоріндо Аретузі – Олександр Норчук заслужений артист України, Андрій Сніцарчук заслужений артист України
Змеральдіна, служниця у Панталоне – Наталія Боймук, Марія Шумейко
Панталоне деї Бізоньйозі – Петро Бенюк народний артист України, Степан Глова народний артист України
Кларіче, його дочка – Наталія Поліщук-Московець, Мар’яна Фехтель
Ломбарді, доктор усіх наук – Орест Гарда заслужений артист України, Юрій Чеков заслужений діяч мистецтв України
Сільвіо, його син – Андрій Войтюк, Юрій Волинський, Роман Гавриш
Брігелла – Роман Біль, Ярослав Мука народний артист України
Капітан – Віталій Гончаренко, Олег Сікиринський
Солдати Капітана – Сергій Гоменюк, Віталій Гончаренко, Богдан Ревкевич, Олег Сікиринський
Слуга – Роман Мартин, Олесь Федорченко, Орест Ягиш
Бек-вокал – Галина Далявська, Марта Кулай, Олександра Люта заслужена артистка України, Валентина Бондар-Мацялко заслужена артистка України, Юлія Михайлюк-Коржук, Мирослава Солук, Надія Шепетюк
Розпорядниця готелю – Христина Гриценко, Марта Кулай, Наталія Лісова
Лицедії, служниці готелю – Наталія Боймук, Христина Гриценко, Христина Гузиль, Анастасія Дєлайчук, Інна Калинюк, Марта Кулай, Адріана Курилець, Наталія Лісова, Анна Матійченко, Світлана Мелеш, Юлія Михайлюк-Коржук, Наталія Поліщук-Московець, Мирослава Солук, Мар’яна Фехтель, Марія Шумейко
Лицедії, слуги готелю – Андрій Войтюк, Юрій Волинський, Роман Гавриш, Сергій Гоменюк, Василь Коржук заслужений артист України, Роман Мартин, Назарій Московець заслужений артист України, Олесь Федорченко, Орест Ягиш
До слова, квитки на цю виставу необхідно придбати заздалегідь, бо в касах театру на найближчі покази вільних місць уже немає.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ