Альтанка у парку Франка
У парку Франка збереглась альтанка з античними колонами, у так званому доричному стилі. Цю граціозну альтану-ротонду, що знаходиться у самому серці парку, було споруджено у 1835 році.
Свої основні функції альтанка виконувала раніше цілком. Відпочинок, тінь, захист від дощу, чудовий краєвид, до того ж, тут часто грав військовий оркестр, танцювали пари. Ця альтанка була і залишається найбільш привабливою прикрасою давнього парку.
Парк ім. Франка
Кав’ярня «Вірменка»
Справжня кавова легенда Львова – кав’ярня «Вірменка» – була відкрита у 1979 році. З того часу приймала львівську богему, яка облюбувала затишний заклад. Каву тут варили найсмачнішу в місті. Доказом були постійні черги за напоєм, які нерідко сягали далеко за поріг кав’ярні. До початку 1990-х тут зустрічалася активна та нестандартна молодь, художники, музиканти, історики, поети.
У «Вірменці» готують каву по-східному – це не звикле еспресо, вона має специфічний кавовий осад, тому пийте обережно. Також якщо ви п’єте каву з цукром – про це заздалегідь треба сказати баристу, адже цукерничок на столах ви не побачите.
В закладі можна зустріти ченців і старих повій, митців і мисткинь, випадкових туристів і львів’ян. Тут варять каву на піску, не шкодуючи зерен. Завжди свіжемелена, вона здіймається пінкою, поки поважна пані помішує її самшитовими паличками. Так само, як вона це робила і десять, і двадцять років тому.
Вул. Вірменська, 19.
Перший широкоформатний кінотеатр
Кінотеатр «Львів» розташований на головній, верхній алеї, Стрийського парку. Відкрився у 1960 році, і був першим широкоформатним кінотеатром України зі стереозвуком. Згодом, коли відбувся спад випуску широкоформатних фільмів, кінотеатр був переобладнаний на систему монозвуку.
Тут відбувалися найбільш значні прем’єри. Зал був розрахований на 900 місць і рідко коли пустував. Адже, гідну конкуренцію «Львову» зміг скласти лише «Мир», збудований у 1966 р. на новоствореній вулиці 700-річчя (нинішній проспект В.Чорновола).
Вул. Самчука, 12.
Перукарня «Чародійка»
У чотириповерховій будівлі (1970-ті роки, архітектор Микола Мікула) на вул. Франка розташовувався перукарсько-косметичний комплекс «Чародійка». Ця перукарня свого часу була ознакою шику за заможності. Всі випускні та весільні зачіски львівські модниці робили саме там.
Споруда закриває подвір’я, на якому колись розташовувався кінотеатр просто неба «Літній-2». Замикає це подвір’я блок п’ятиповерхових житлових будинків для працівників Поштової ощадної каси (РКО), збудований наприкінці 1920-х рр. за проектом Євгена Червінського. Будинки оздоблені пілястрами з потужними капітелями коринфського ордеру, нагадуючи дещо сталінську неокласику 1940-1950-х.
Вул. Франка, 23.
Кафе «Пінгвін»
Найстаріше у Львові кафе «Пінгвін» працює на пр. Свободи з 1960 року. Тут продають фірмове морозиво із поливкою та молочні коктейлі. Можна замовити алкогольні напої та з’їсти канапку чи тістечко. Основні клієнти закладу — старші люди й туристи.
Фірмове морозиво і коктейлі тут продають довше, ніж півстоліття. Працівники запевняють, що воно – справжнє, із молока.
Пр. Свободи, 39.
Фонтани на Вітовського
У 1970-х роках на місці мальовничого газону перед входом до парку культури з вул. Вітовського було побудовано фонтани.
Парк культури був закладений в радянський період, в 1951 році. У партерній частині парку були побудовані фонтани і арки над входом, а центральна алея піднімалася вгору до побудованого пізніше Монумента Слави. Міський парк культури і відпочинку став основним місцем проведення більшості міських свят.
Біля фонтанів і досі люблять фотографуватись львів’яни і гості міста, а також охолоджуватись в спекотну пору року.
Вул. Вітовського
Пиріжкова на Словацького
У Пиріжковій, що на вулиці Словацького, готували і продавали одні з найсмачніших пиріжків у центрі Львова. Офіційно Компанія Товариство з Обмеженою Відповідальністю «Пиріжкова» була зареєстрована відносно недавно, майже 21 рік тому, а точніше 27 січня 1994 року, але коли вперше відкрилися двері цього закладу, мабуть не пригадає жоден львів’янин. Це було одне із найпопулярніших місць у минулі роки, передусім, серед студентів.
Пиріжкова йде в ногу з часом, і, навіть, має власний сайт http://pyrizhkova.org/
Вул. Словацького, 4/2.
Наталія Бойченко
Джерела: photo-lviv.in.ua, klubkom.net, afishalviv.net, www.flavor.ua, lviv-online.com, story.varianty.net, www.lvivcenter.org, gazeta.ua