Львівщина багата не тільки на ріки, озера, долини, а й має в своєму ареалі багато гарних і поважних вершин. Сьогодні пропонуємо ознайомитися з десятьма найвищими з них. Хоч в час військового стану не дуже й помилуєшся Карпатами, але плани походів після перемоги можна складати вже.
Пікуй (1408 метрів)
Найвища вершина Львівщини та Вододільного хребта, на кордоні із Закарпаттям. Поруч пролягав колись найдавніший шлях через Карпати – Руська Путь. Піднятись на гору можна із сіл Кривка, Верхній Гусний або Біласовиця (із Закарпатського боку).
Чорна Ріпа (1285 метрів)
Розташована неподалік місця, де зходяться основні карпатські області — Львівська, Івано-Франківська та Закарпатська. Частину маршруту можна здолати найдовшим карпатським витягом «Захар Беркут». З вершини відкривається чудовий вигляд на Сколівські Бескиди та Боржаву.
Парашка (або Параска, 1271 метрів)
Найвища вершина у Сколівських Бескидах. На горі встановили пам’ятну дошку, з написом «у 1015 році тут була вбита і похована донька древлянського князя Святослава Параскевія», і з того часу гора носить її ім’я. Цій події передувала битва між синами хрестителя Русі Володимира Великого — Святославом та Святополком Окаянним — біля міста Сколе.
Тростян (1232 метри)
На горі є схили для катання на гірських лижах в східному, північному та західному напрямках, завдовжки від 1500 м до 2000 м, різної складності, залежно від майстерності та фізичної підготовки.
Лопата (1211 метрів)
Це місце відомого переможного бою УПА з військами Вермахту у 1944 р. На горі встановили пам’ятний хрест. Потрапити сюди можна зі Сколе або Кам’янки.
Дрогобицький Камінь (1186)
Одна з вершин Вододільного хребта. На горі можна побачити кам’яні розсипи та невеликі скелі. Через вершину проходить туристичний шлях, що веде від села Сянок на гору Пікуй.
Високий Верх (1177 метрів)
Найвища вершина на хребті Росохацькі Полонини. На горі у 2011 р. побудована церква Св. Пророка Іллі, що вважається найвищою точкою православ’я України.
Ільза (1066 метрів)
Вершина розташована в центрі кільця гір, які оточують Славське. Нещодавно на тут відкрили промаркований лижний маршрут. Друга назва гори – Відьмина гора, про яку розповідають багато легенд.
Маківка (958 метрів)
Місце запеклих боїв 1915 року легіону Українських січових стрільців з російськими військами, що мали кількісну перевагу. На горі створили меморіальний військовий цвинтар. Традицію сходження на Маківку українські молодіжні організації практикують ще з 1930-х років.
Ключ (927 метрів)
Ще одне місце боїв між частинами Січових стрільців і російською армією. Недалеко від вершини знаходиться меморіал загиблим. Хребет усіяний мальовничими скельними виходами, найбільші і найвідоміші з них мають туристичні назви «Стоунхендж» і «острів Пасхи». Неподалік від вершини є тектонічний розлом, схожий на каньйон, але сухий, місцями досягає глибини 5-7 метрів.
Вже зовсім скоро наші ЗСУ здолають рашистських орків і ми зможемо мандрувати нашими горами і отримувати насолоду від красивих пейзажів. Все буде Україна!
Наталка СТУДНЯ
Насправді топ-10 Львівщини інший, від слова – цілком:)
1.Пікуй 1408
2.Магура Лісак 1363
3.Великий Верх 1309
4.Зелемений 1304
5.Нондаг 1303
6.Гострий Верх 1294
7.Припір 1285
8.Чорна Рипа 1285
9.Магій 1281
10.Княжолука 1276
11.Рівний 1276
Щодо найвищої точки православ’я – ви також не в курсі: Свято-Дуконський монастир, який очолює отець Тит – на 1450 м 😉