Впродовж багатьох віків Львів був традиційно багатий на мистецьке життя. Тут творили відомі у всьому світі скульптори там живописці, композитори писали безсмертні музичні твори, письменники творили світові шедеври, а вулицями міста постійно лунала музика. Музика, що часто випереджала свій час та епоху. Сьогодні ми приготували для вас збірку з 10 найвідоміших (на наш погляд) музичних діячів Львова за останні 100 років. Цей список можна розширювати та збільшувати до безкнечності, але тоді це вже буде ТОП-100.
Андрій Вікторович Кузьменко — (псевдонім — Кузьма; 17 серпня 1968, Самбір, Львівська область — † 2 лютого 2015, Лозуватка, Дніпропетровська обл.) — український співак, письменник, телеведучий, продюсер, актор. Лідер гурту «Скрябін».
Лижичко Руслана — (1973, Львів) українська співачка, піаністка, диригент, танцюристка, громадський діяч. Переможець Євробачення 2004
Вакарчук Святослав — (1975, Львів) український музикант, вокаліст, лідер рок-гурту “Океан Ельзи”, композитор, громадський діяч. Навчався у Львівській Лінгвістичній Гімназії, згодом на фізичному факультеті Львівського університету. Кандидат фізико-математичних наук (2009).
Божик Олександр Анатолійович — (27 липня 1981, м. Львів) — скрипаль-віртуоз, композитор, майстер поєднувати неперевершене виконання та видовищне шоу. Йому однакову підвладні як класика, так і рок, поп, етно-музика. Лауреат міжнародних та всеукраїнських конкурсів, призер телевізійних проектів, зокрема одного з найпопулярніших шоу на українському телебаченні «Україна має талант!-2» (телеканал СТБ). Грає на чотирьох скрипках одночасно (причому кількість «приборканих» скрипалем інструментів й надалі зростає). Підкорює скрипку, тримаючи її на голові, коліні, на витягнутій руці…
Чубай Тарас Григорович — (1970, Львів) львівський автор-виконавець, рок-музикант та композитор. Заслужений артист України. Лідер гурту “Плач Єремії”. За роки своєї творчої діяльності написав понад 100 пісень та видав 11 музичних альбомів. Також написав увертюру до поезо-опери “Крайслер-Імперіал” для симфонічного оркестру.
Івасюк Володимир — (1949 – 1979) український композитор і поет. Один із основоположників української естрадної музики. Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Навчався у Львівській консерваторії та Львівському медичному інституті.
Криса Олег Васильович — (1 червня 1942, с. Ухані, нині на території Польщі) — американський скрипаль та музичний педагог українського походження. За радянського часу професор Київської та Московської консерваторій, професор Інституту ім. Гнесіних, після еміграції – професор Істменівської музичної школи (Рочестер, США) і Мангеттенської школи музики, (Нью-Йорк, США). Заслужений артист УРСР. З 1989 року мешкає та працює у США.
Скорик Мирослав Михайлович — (1938, Львів – ) композитор і музикознавець родом зі Львова, герой України, народний артист України, лауреат премії ім. Т. Г. Шевченка, кандидат мистецтвознавства, співголова Спілки композиторів України, художній керівник Київської опери. Внучатий племінник Соломії Крушельницької.
Людкевич Станіслав — (1879 – 1979, Львів) український композитор, музикознавець, фольклорист, педагог. Доктор музикознавства. Дійсний член НТШ. Навчався на філософському факультеті Львівського університету. Один із організаторів Вищого музичного інституту імені Миколи Лисенка у Львові.
Остап Йосипович Нижанківський — (Отець Остап Нижанківський) (24 січня 1863 — †22 травня 1919) — священик УГКЦ (капелан), композитор, дириґент, громадський діяч. Брат співака Олександра Нижанківського. Народився у селі Малі Дідушичі (тепер Стрийський район, Львівська область). Навчався у Дрогобицькій гімназії, Львівській духовній семінарії. У 1897 році склав іспит на вчителя музики у Празькій консерваторії. Деякий час був священиком у Завадові поблизу Стрия, де став ініціатором створення Пам’ятника Тарасові Шевченку.
Як на мене, першою у цьому списку мала би бути Соломія Крушельницька, якщо йдеться про велич, талант…
Соломія Крушельницька народилась 23 вересня 1872, с. Білявинці, Бучацький район, Тернопільська область… Ніхто її заслуги не применшує. але вона народилася в сусідній області.
А, Мар’яна Садовська? То Божик чи Мар’яна?
Для неї ми приберегли особливу роль – незабаром побачите.
Івасюк родом не зі Львова,а з Кіцмані на Чернівеччині
Ага, наш прокол! Виправимося наступного разу! Дякуємо, що допомагаєте!
Колеса Микола Філаретович???
Як на разунок Колесса Филарет Михайлович?
А Руслана хіба не в Рогатині народилась? Перші чотири роки життя, вона там жила.
a gdzie Wojciech Kilar ??
Історична фантастика – це наше сьогодення! Перекручення неперевіренних фактів – продукт невігласів.
А російська співачка Анжеліка Варум народилась у місті Львові кохана Леоніда Агутіна.
Схоже, вони вже розбіглися з-за проукаїнської позиції Варум, яка споплюжила кар’єру Агутіна.
Сергій Кузьмінський (Брати Гадюкіни).
Олександр Мишуга. нар. в с.Витків на Радехівщині.
Олег Криса,Вол.Івасюк,Станіслав Людкевич,Андрій Кузьменко не народилися у Львові…А Лідія Шутко-народна артистка України,скрипалька,лауреат Міжнародних конкурсів не згадана тут,хоч родом зі Львова…
А Кос -Анатольский ,Юрий Башмет ? или цирковой номер Бложика лучше?
Василь Сліпак…
А Квітка Цісик зі Львова?
Богдан Янівськиц
Святослав Кондратів (найромантичніший скрипаль України)?
Фантаст Станіслав Лем. Народився у Львові. Жив біля Університету, закінчив 4-ту школу на Підвальній.
На Підвальній 8-ма школа
А Юлія Рай( Бодай), пісню якої Двічі в одну річку не ввійдеш і багато інших слухають тисячі людей не тільки в Україні, народжена саме у Львові.