Уже традиційно на сторінках Фотографій Старого Львова ми розповідаємо, що ж колись носили наші бабусі. Які фасони та стилі були популярними майже сто років тому. На початку весни ми писали про тенденції весняної моди 1929 року, сьогодні ж пропонуємо познайомитися із моделями, які були модним влітку того ж року.
Як завжди на допомогу у цьому питанні нам приходить журнал для плекання домашньої культури «Нова Хата» – жіночий часопис, що був дуже популярним у той час. Пропонована стаття, що висвітлює питання моди, була опублікована у 7 числі журналу за червень 1929 року (публікації подаються оригінальними).
Про моду
Сонце зачинає вже добре пригрівати, тому конче треба зладити собі легку сукню. Сего року дуже модні гарні, легкі матеріяли. Взористі фуляри, Crepe de Chine, сирі шовки, шовкові полотенця, маркізети, етаміни, Crepe Georgette манять своєю ріжноманітністю наші очи. Самі не знаємо, що вибрати, якщо маємо шити одну, а вже найбільше дві літні сукні.
На суконку чепурнішу, а рівночасно практичну дуже надається взориста Crepe de Chine. Вона гарно укладається у всякого рода звони чи фальбани, а рівночасно дуже добре переться. Суконка з взористої Crepe de Chine, ушита після нашого 2 взору на 14-ій сторінці є дуже скромна, а рівночасно й чепурна. Можна її убрати на прохід і до театру і на всякі літні забави. Якщо потрібна суконка до щоденного ходу, на закупна, до школи, чи бюра дуже відповідний є взір на 15-ій сторінці. Така суконка може бути вшита не тільки зі сирого шовку, що хоч дуже практичний є розмірно дорогий, але також з шовкового або вовняного полотенця.
Такі дві сукні цілком вистарчають на ціле літо. Як кого стати, то нехай ушиє собі сукню з гарної Georgette, або маркізети в цвіти, закінченої долиною широким, узористим краєм. Сукню таку не прибирається вже нічим. Цей край прибирає долину спіднички, а гарно уложений при шиї формує рід хустинки або жабот на станичку. Під суконку з Georgette чи маркізети необхідна гарна комбінація з шовку, викінчена коронкою або мережкою.
Для легкої суконки треба мати ясний капелюх, найрадше з широкими крисами, гладко прибраний стяжкою.
Рівночасно з гарними соняшними днями зближаються бурі і дощеві дні. Тому треба мати літний плащ. Найпрактичнішим літним плащем є ушитий з анґлійської матерії. Крій вільний – мужеський. Дуже модні є неперемакаючі плащі. Можуть вони бути з імпреґнованого шовку або прозорої ґумової матерії. Ті послідні є практичні тому, що можна їх зложити та сховати у малу, спеціяльно на се зладжену торбинку, яку вигідно носити, а на случай дощу кожної хвилі можна плащ розложити і охоронитися перед зливою.
До анґлійського плаща убираємо фільцовий капелюх або спортову шапочку і спортові мешти на низеньких каблучках”.
Софія ЛЕГІН