«Святоюрський маг»: вечір пам’яті Олекси Новаківського (відео)

1003
«Святоюрський маг»: вечір пам’яті Олекси Новаківського

12 листопада 2015 року в приміщенні художньо-меморіального музею Олекси Новаківського (вул. Листопадового Чину, 11), в його  творчій майстерні відбувся вечір пам’яті митця під назвою «Святоюрський маг».

“Новаківський був для нас, учнів, не сухим професором чи наставником, а батьком і товаришем. Своєю постаттю, рішучістю, безкомпромісною посвятою родинних і особистих інтересів давав нам приклад як працювати для мистецтва.”
(Григорій Смольський, учень Мистецької школи Олекси Новаківського)

Програма вечора була цікавою, динамічною та настроєною. В майстерні мистця зібралися шанувальники його творчості, молоді художники, мистецтвознавці та люди мистецтва.   Вечір, автором  і ведучою якого була  Ірина Різун, якось з перших слів став сімейним, затишним та не по осінньому, теплим. Актор Дмитро Благий читав уривки з монографії Володимира Залозецького «Олекса Новаківський», вірш Ігора Калинця «Святий Юр Олекси Новаківського», Ірина Різун розповідала цікавинки з життя художника, а у виконанні етно-гурту «Перекоти Поле» прозвучали композиції, які допомогли розкрити естетику творів митця, яка базується на багатстві української народної формотворчості й фольклору та принципах європейського модерного мистецтва першої третини XX століття.

Етно-гурт «Перекоти Поле» на вечорі пам’яті Олекси Новаківського
Етно-гурт «Перекоти Поле» на вечорі пам’яті Олекси Новаківського

Фольк-гурт «Перекоти Поле» у складі Ані Вдовиковської (спів), Юрка Дворника (спів, укулеле, сопілка), Христини Опрісник (спів, скрипка), Макса Дмитришин (гітара, бас) та Андрій Нога (перкусійні інструменти) виконав українські народні пісні («Я птичка-невеличка», «В неділю рано»), пісні на слова Б.-І. Антонича («На шляху») і Б. Лепкого («Гори мої, гори», «Гостина»).

До слова, виступ етно-гурту «Перекоти Поле» настільки сподобався гостям вечора, що останні запросили музикантів виконувати пісню “на біс”.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.