Вчора, 7 червня 2021 року, в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) відбулося відкриття пленерної виставки-аукціону під назвою “Свято бобра”.
“Вже не один раз ми зустрічаємося тут на гарних імпрезах, присвячених пленерним виставкам. І це вже друга знакова виставка, присвячена розкрутці такого давньо руського містечка, яке існує з княжих часів – Бібрці. Ми вирішили пленерами привертати увагу до цього містечка, підтягувати, бо хочеться, щоб там було і мистецьке, і культурне життя. Адже такі виставки дають великий поштовх. Люди туди їдуть, фотографуються і т.д. Кошти, які ми виручимо за продані з виставки роботи підуть на облаштування вежі будинку Сокола в Бібрці”, – сказав Євген Булавін відкриваючи виставку.
Краєвиди весняної Бібреччини малювалася після чудової прогулянки у затишній будівлі колишнього товариства “Сокіл” десятьма львівськими митцями Юрієм Сичовим-Глазуном, Емілією Сичевою, Квітославою Булавіною, Орестом Манюком, Оксаною Булавіною, Орестом Мацейком, Вікторією Шатковською, Христиною Приймак, Іриною Фартух, Наталею Івженко.
“Той шпиль, про який ми сьогодні багато говоримо, є одним з символів Бібрки. Це домінанта, що проглядається з будь-якої точки і справді з тої вежі відкривається та Бібрка, яку можна і візуально побачити, і відчути душею. І це дуже добре зуміли розгледіти художники багатьох з цих робіт. Хотілося б щоб з тої вежі багато, десятки і сотні, людей могли пізнавати Бібрку, могли її відчути. Але для цього потрібен дах, бо нинішній дах вежі має діри. Вони є критичними і власне через них ми не можемо розпочати ремонтні роботи цієї гарної вежі. Цей аукціон уже вдруге відбувається повноцінно і втретє – як ідея. Впродовж місяця часу ці роботи через соціальні мережі, через наших інформаційних партнерів будемо поширювати з означенням стартової ціни, задекларованої художниками. За результатами підсумкового продажу картини частина вартості буде скерована на співфінансування грантових проектів у яких ми беремо участь. І я сподіваюся, що це дозволить відреставрувати шпиль вежі та найгарнішу кімнатку у вежі, яка буде завжди відкрита для всіх друзів”, – розповів співорганізатор проекту Іван Щурко.
Роботи можна буде придбати у кав’ярні, долучившись до благодійного аукціону на сторінці “Сокола“.
“За минулий рік ми зробили кілька дуже гарних грантів. Це були: розробка восьми туристичних маршрутів Бібреччини, що дало величезний поштовх туристичному потенціалу Бібрки, показало 159 об’єктів спадщини; активізували нематеріальну спадщину, підняли імена багатьох великих людей Бібреччини; зробили офіс гостинності, який можна відвідати і який надає послуги туристам. Цього року ми подалися на два гранти. Один з них із співфінансуванням на підтримку вежі, реставрації санвузлів та проведення інтернету та сигналізації для будинку Сокола. І власне, кошти з цього аукціону підуть на співфінансування гранту на відновлення вежі”, – зазначила співорганізаторка проекту, керівниця БФ “Спадщина.UA” Ганна Гаврилів.
Кошти організатори скерують на підтримку нових проектів культурно-туристичного центру, будівля якого є окрасою міста та пам’яткою архітектури місцевого значення, яка все ще потребує інвестицій.
Довідково про художників, які долучилися до пленерної виставки-аукціону під назвою “Свято бобра”:
Квітослава Булавіна – випускниця Львівського фахового коледжу декоративного і ужиткового мистецтва імені Івана Труша, навчається на 3-му курсі Інституту архітектури Національного університету «Львівська політехніка» за спеціальністю «Графічний дизайн». Бере участь у художніх пленерах та виставках.
Оксана Булавіна – закінчила факультет дизайну Львівської національної академії мистецтв за спеціальністю «моделювання костюма», учасниця художніх пленерів та виставок.
Наталія Івженко – закінчила архітектурний факультет Львівського політехнічного інституту (нині Національний університет «Львівська політехніка»). З 1989 р. займається живописом, бере участь у художніх виставках. Членкиня Творчого об’єднання народних майстрів та художників-аматорів.
Орест Манюк – Заслужений художник України, працює в жанрі станкового олійного малярства. Навчався в художній школі ім. О. Новаківського. У 1983 р. закінчив відділ художньої кераміки Львівського державного інституту прикладного і декоративного мистецтва (нині Львівська національна академія мистецтв). Член Національної спілки художників України з 2008 р. та Спілки рекламістів України з 1995 р. Учасник 154 всеукраїнських та міжнародних виставок, симпозіумів та пленерів образотворчого мистецтва. Автор 32 персональних виставок в Україні, Європі та США. Твори зберігаються в музейних та приватних колекціях 37 країн світу. Є одним з ініціаторів та організаторів міжнародного пленеру малярства «МАХІМ» у Славську (з 2007 р.), а також пленерів «Золота підкова» по замках Західної України (з 2009 р.). Співзасновник мистецького об’єднання «Вориння». Нагороджений сімома Почесними грамотами і відзнакою Міністерства культури України. Персональний сайт митця: http://maniuk.lviv.ua/
Орест Мацейко – закінчив Львівський медичний інститут, визнаний лікар-дерматолог, ватерполіст. У 2015 р. пішки за 13 днів здолав дистанцію Львів – Київ. Художник, учасник багатьох пленерів.
Христина Приймак – закінчила юридичний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка та кафедру художнього текстилю Львівської національної академії мистецтв, художниця, учасниця пленерів і виставок.
Юрій Сичев-Глазун – у 1985 р. закінчив Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (нині ЛНАМ), член Спілки художників м. Краків з 1999 р., учасник багатьох художніх пленерів та колективних виставок, автор 15 персональних виставок з 1986 р.
Емілія Сичева – у 2019 р. закінчила Львівський художній ліцей при ЛНАМ, навчається на 2-му курсі факультету образотворчого мистецтва і реставрації Львівської національної академії мистецтв за спеціальністю «Реставрація творів мистецтва», учасниця художніх пленерів і 2 конкурсних виставок.
Ірина Фартух – закінчила Львівський училище декоративного і ужиткового мистецтва ім. Івана Труша та відділення кераміки Львівського державного інституту прикладного та декоративного мистецтва (нині ЛНАМ). Творчу діяльність розпочала у 1983 р., з 2000 р. бере активну участь у міжнародних виставках та салонах, членкиня Національної спілки художників України з 2005 р.
Вікторія Шатковська – закінчила Львівський технікум банківської справи та Львівську національну академії мистецтв. Учасниця художніх пленерів та виставок, зокрема, мистецько-документального проєкту «Молитва до Митрополита. Софія».
Оглянути експозицію пленерної виставки-аукціону під назвою “Свято бобра” і придбати вподобану картину на аукціоні можна в кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) до 30 червня 2021 року.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ