Сьогодні у Польщі відкриють пам’ятник українському священнику

539
Пам'ятник священнику УГКЦ отцю Омеляну Ковчу
Пам'ятник священнику УГКЦ отцю Омеляну Ковчу

У Любліні, 24 березня 2021 року, встановили пам’ятник священнику УГКЦ отцю Омеляну Ковчу. Урочисте відкриття відбудеться вже сьогодні, 25 березня 2021 року.

“Над втіленням пам’ятного знака працювали скульптор Олександр Дяченко та архітекторка Марта Дяченко. Як відзначають творці пам’ятника видатному українському священнослужителю, ця скульптура – узагальнена постать о. Омеляна Ковча, що поклав руки на великий куб. Священник наче зрісся із кубом, бажаючи його піднести над землею.

Проект пам'ятника священнику УГКЦ отцю Омеляну Ковчу
Проект пам’ятника священнику УГКЦ отцю Омеляну Ковчу

Куб – надважка невблаганна форма, що, як доля та нестерпне терпіння, притискає, розчавлює людську волю і душу, але силою віри, силою духу цей тягар відривається від землі, даючи полегшення страждань і надію”, – пояснили у департаменті інформації УГКЦ.

Постанову про спорудження пам’ятника ухвалила міська влада Любліна ще 2018 року, а 22 лютого 2019-го заклали перший камінь. Раніше відкриття пам’ятника планували на 28 травня 2020 року, але урочистості відклали.

Проект пам'ятника священнику УГКЦ отцю Омеляну Ковчу
Проект пам’ятника священнику УГКЦ отцю Омеляну Ковчу

Довідково. Омелян Ковч (1884-1944) — український греко-католицький священник-місіонер, капелан Української галицької армії, громадський діяч, патріот, праведник України, блаженний священномученик.

Під час німецької окупації Галичини, намагаючись врятувати євреїв від знищення, хрестив їх і видавав їм метрики про хрещення, незважаючи на заборону цього окупаційною владою. Звернувся з листом до Гітлера, у якому засуджував масові вбивства євреїв і вимагав дозволу відвідувати євреїв у гетто. За ці дії 30 грудня 1942 року був заарештований гестапо й кинутий до львівської в’язниці, а в серпні 1943 року — до концтабору «Майданек», де таємно продовжував свою душпастирську діяльність.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.