Мало хто зможе впізнати в цьому, майже сільському пейзажі, сучасну розбудовану дільницю Львова. Шістдесят років тому Юліан Дорош в товаристві Івана Крип’якевича шпацерували тут і залишили для історії унікальні світлини Снопкова того часу.
Нагадаю, Снопків — це місцевість Галицького району міста Львова, обмежена вулицями Руставелі, Волоською, Снопківською, Стуса, Дністерською, Зеленою, Тарнавського та Архипенка.
Місцевість отримала назву від фільварку Снопків, який існував тут до кінця 1940-х на південний схід від нинішнього стадіону «Україна». Тут розташовані парки Залізна вода і Снопківський.
На теперішній вул. Липова алея у 1912 році власник Снопкова посадив липову алею на честь походу військ Наполеона (і в їх складі польських з’єднань) на Москву.
По вулиці Снопківській ще в середині XX століття протікала Полтва, яка утворювала на теперішній вул. Стуса великий ставок довжиною близько ста метрів і шириною близько 20.
Найстаріша забудова Снопкова походить із часів Австро-Угорської імперії. Дуже багато споруд раннього конструктивізму, збудовані у міжвоєнний період.
Тут часто трапляється забудова радянського періоду, а окремі житлові будинки споруджені в часи незалежності, переважно у XXI столітті.
Великі транспортні магістралі оминають Снопків, тому тут багато зелених зон. Це, а також близькість місцевості до центру міста, робить Снопків одним із найдорожчих та найкращих для проживання районів міста.
На сьогодні наша прогулянка Львовом Юліана Дороша завершується, але, вже традиційно за тиждень вона повернеться. І знову буде багато невідомих світлин старого Львова.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ
1 і 10 фото – це вул. М. Островського (сучасна вул. В. Стуса) ховають під коллектор потік Залізна вода.
6 і 5 фото – це вул. М. Островського (сучасна вул. В. Стуса) біля входу у парк Залізна вода.