Недільний ранок у Львові не може не розпочинатися з філіжанки улюбленого кавового напою. Зрештою, уже не тільки й Львові, кавовий тренд, або, як зараз модно говорити, кав’ярні третьої хвилі, перетворили традицію пити каву в цілу культуру. Відповідно й кількість сортів та способів приготування кави росте з кожним днем. Розібратися в них нам допоможе Торгова Марка Кава Старого Львова.
На даний час існує велике різноманіття кавових напоїв, від еспресо до колд брю. Тому, зайшовши в кав’ярню і побачивши незнайому назву, щоб не осоромитись, зараз ми розберемось які різновиди кавових напоїв бувають і як вони готуються.
- Еспресо – в перекладі з італійської означає «зварений під пресом», що і описує процес приготування цього напою. Еспресо готується в кавовому апараті під високим тиском гарячої води, температура якої не перевищує 95℃. Цей кавовий напій характеризується середньою міцністю. Подають в невеличких чашках об’ємом 30-35 мл. Рекомендовано споживати невеликими ковтками не пізніше, ніж через хвилину, після приготування.
- Фільтр-каву готують у крапельній кавоварці і подають у кухлях об’ємом 200-220 мл. Для приготування цього напою використовують зерна середнього і грубого помолу.
- Кава по-турецьки – готують в турці або джезві на піску або відкритому вогні використовуючи зерна дуже дрібного помолу. Можливе додавання спецій, що надає кавовому напою насичений пряний аромат. Традиційно подають каву по-турецьки в низьких чашках зі склянкою води.
- Американо – це популярний різновид еспресо, розбавлений більшою кількістю води. Для приготування американо використовують 120 мл рідини.
- Лунго – для приготування цього різновиду есперсо використовують 60 мл води і зерна грубого помолу. Характерною ознакою лунго є підвищений вміст кофеїну і гірчинка кавового напою.
- Допіо, або як ще називають подвійне еспресо. Це є класичний кавовий напій еспресо в подвійній порції.
- Ристрето – насичена версія еспресо з малим вмістом кофеїну. Готується цей кавовий напій в таких пропорціях: 7 грам кави дрібного помолу і 25 мл води.
- Капучино – це рівні пропорції еспресо, збитого молока і ніжної молочної пінки. Якщо для приготування капучино використати прозору чашку то буде видно три шари.
- Лате – це еспресо, яке заливається гарячим або холодним вспіненим молоком. Співвідношння інгредієнтів (еспресо, молоко, молочна пінка) – 1:2:1 відповідно.
- Макіато – це еспресо з невеликою кількістю молока. На смак макіато м’якший, в порівнянні з капучино. Готується цей кавовий напій додаванням еспресо зверху до молока та збитої пінки. В багатьох кафе його подають в пропорціях 1:1 (кава – молоко).
- Мокачино – це класичне лате в поєднанні з гарячим шоколадом. В різних кафе готують цей напій в різних пропорціях і він може мати різний смак. В класичному рецепті таке співвідношення інгредієнтів : ¼ еспресо, ¼ шоколаду, ½ молока. В об’ємах це виглядає наступним чином: еспресо -50 мл, гарячий шоколад – 50 мл, молоко – 100 мл, вершки і шоколадна посипка для декору.
- Кон-панна – еспресо з додаванням збитих вершків. Така кава виглядає досить привабливо та апетитно і готується досить просто. Зверху можна прикрасити шоколадною посипкою, вафельними трубочками чи іншими цікавими солодощами.
- Флет-уайт – кавовий напій, приготовлений з подвійного еспресо і збитого молока. Для приготування флей-уайт необхідно взяти 60 мл еспресо та приблизно 120 мл збитого молока. Пінка на цього кавовому напої повинна бути рівною в рівень з краями чашки.
- Раф – кавовий коктейль з добавлянням еспресо, збитих вершків та ванільного сиропа. На його основі був створений медовий раф – замість ванільного сиропу додається мед.
- Глясе – це охолоджене еспресо або американо в поєднанні з кулькою морозива.
- Афогато – це класичне морозиво, яке заливається стандартною порцією еспресо.
- Колд брю – це кавовий напій, який створюється в результаті настоювання кавових зерен у холодній воді.
В кожного з нас є свій улюблений рецепт кави, але часом буває спонтанне бажання поекспериментувати. В цей момент може знадобитися такий словничок. а загалом – всім смачного і гарного недільного дня.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ