Виставка «Різдво», яка нині експонується у виставкових залах Художньо-меморіального музею Олени Кульчицької (відділу Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького), вперше широко репрезентує у Львові художній доробок талановитого харківського графіка Владислава Христенка. Його творчість сформувалася в контексті багатих традицій харківської школи графіки, закладених видатними педагогами Харківського художнього інституту (нині- Харківська державна академія дизайну та мистецтв) І.Падалкою, В.Єрміловим, Г.Бондаренком, В.Мироненком та ін.
Упродовж 1980–1985рр. В.Христенко навчався в Харківському художньо-промисловому інституті, де здобув фах художника-конструктора на кафедрі промислової графіки (нині кафедра графічного дизайну). З 1987 року працює на кафедрі графічного дизайну, де в різні роки викладав спеціальні дисципліни циклу «Робота в графічних матеріалах» (шовкотрафаретний друк, лінорит та дереворит, літографія, офорт та авторська друкована графіка).
На виставці графіки Владислава Христенка «Різдво» представлено 46 творів у техніках класичного офорту у поєднанні із акватинтою та кольорового лінориту. Художник плідно працює у жанрі прикладної графіки, і тому значну частину експозиції займають його авторські художні листівки до Різдвяних та новорічних свят. Тут показані також і гравюри із серії «Козацькі хрести», в яких митець переосмислює в символічних образах історичне минуле українського народу. Унікальними є і великоформатні офортні аркуші-поліптихи із циклу «Твердині України», де відтворено найвидатніші давні замкові та фортифікаційні будівлі. У цих творах автор застосовує оригінальний художній задум, друкуючи невеликі сюжетні зображення із окремих офортних кліше на одній площині. Композиційно вони нагадують колаж або аплікацію.
Захоплення рідною історією та естетикою доби українського бароко визначило стилістику творів та мистецький світогляд Владислава Христенка. Очевидно, що і обізнаність із художнім досвідом таких корифеїв української графіки як Г.Нарбут, П.Ковжун, І.Падалка, М.Бутович позначилася на ідейному та образному спрямуванні його творчості. Проникаючи в глибинні архетипи народної культури та побуту, він створює справжній образ українця, позбавлений штучно нав’язаної шароварщини та кічу. Владислав Христенко змальовує персонажів своїх творів із гумором та теплотою, майстерно передаючи дух українського Різдва та народних традицій в авторській художній листівці.
Творчі роботи художника експонувалися на 20 персональних виставках, серед яких «Еклезіаст» (Будинок Нюрнберга, м.Харків, 2008), «Північ» (м.Свальборг, Норвегія, 2009), «Офорт» (Харківська державна академія дизайну і мистецтв, 2013), «Gloria graphic» (Харківський художній музей, 2013), «Офорт» (Харківська дитяча художня школа імені І.Рєпіна, 2015), «Офорт» (Галерея імені І. Рєпіна, м. Чугуїв, 2017). Це й інші персональні виставки – «Старовинна Україна» (м. Ізмір, Туреччина, 2017), «Новорічна та різдвяна листівка ХХІ ст.» (Художній музей імені П. Луньова, 2018), виставка «З Різдвом» (Харківський художній музей, 2021).
Владислав Христенко брав участь у Всеукраїнських виставках графіки: «Естамп», «Мальовнича Україна», «Різдвяна», «Чарівна та вічна», «Estamp Сучасна українська графіка» (проект ЮНЕСКО), «Графіка у Харкові», які відбувалися упродовж 2000–2021 рр. Його графічні твори з успіхом експонувалися за кордоном – Міжнародне бієнале «4-й Блок», Міжнародне триєнале графіки (м.Калінінград), Міжнародне бієнале графіки (м.Остров, Польща). Володар гран-прі Всеукраїнського конкурсу книжкової графіки імені Г. Якутовича, лауреат премії імені І. Рєпіна у номінації «Графіка».
Любов КОСТЬ та Надія ЛЕНЬКО