У Львові традиційно люблять каву. Скажу більше – у Львові традиційно люблять пити каву. Але близько вісімдесяти років тому каву пробували використовувати в інший несподіваний спосіб. Як саме? Про це сьогодні ми розкажемо разом з нашим партнером Кавою Старого Львова.
Газета Діло від 30 липня 1939 року розмістила на своїх шпальтах статтю під назвою “Скло із кави”. Невідомо що б ще вигадали в світі виготовляти з кави якби не розпочалася Друга Світова Війна. Війна поклала край цим спробам і каву продовжили вживати у природній спосіб.
Скло із кави
Відомо, що Бразилія не має змоги вивози ти всього щорічного збору кави і міліони тон викидала останніми роками в море, щоб під тримати її ціну на ринках.
Згодом із зернят кави почали виробляти ріжні предмети, як папіросниці, писальні ручки та всякі дрібниці для прикрас.
Тепер із них почали виробляти! СКЛО, ріжних колірів, дуже прозірчасте. Окрема лябораторія в Ню-Йорку саме виробила ізоляційні колпачки для телеграфічних стовпів та інший посуд.
Діло, 30 липня 1939 року
Перед російсько-українською війною у Львові теж пробували експериментувати з кавою, точніше з кавовою гущею. Нею пробували посипати ковзкі місця на зимових дорогах міста. Краще б сніг прибрали. Але експеримент теж був перерваний війною. Тому, мабуть, не варта робити дивних експериментів з кавою.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ