Навчитися говорити „НІ!“ своїм страхам, невпевненості, підлаштовуванням під чиїсь потреби, зуміти знайти правильну формулу відмови, щоб не образити і водночас зберегти власну гідність — мали нагоду ті, хто прийшли на зустріч до бізнес-тренерки Людмили Калабухи. Зустріч відбулася у Львівській обласній бібліотеці юнацтва (пл. Ринок, 9).
Охочих дізнатися таємниці якісних перемін у житті прийшло так багато, що їх ледь вмістила величезна зала бібліотеки. Понад годину відбувалося спілкування пані Людмили з глядачами. Безліч життєвих історій, розповідь про власний шлях до успіху та як доводилося боротися за можливість його досягнути. І врешті, „золоті правила ні“ .
Як наголосила Людмила Калабуха, проблема нашого суспільства в тому, що змалку нас привчають бути ввічливим та культурним. Тож хто б що не попросив — треба допомагати, навіть нехтуючи власними потребами. А це врешті приводить до того, що нахаби користуються нашою безвідмовністю.
„Почніть говорити „НІ“. Як впевнено відмовляти та викликати повагу“ — це збірник, безцінних порад. Адже вся книга базована на реальних історіях, кожна порада випробувана на практиці. Це покрокова інструкція з ефективної комунікації, яка здатна врятувати у найскладніших життєвих ситуаціях і допомагає зберегти гідність — і в бізнесі, і в особистому житті.
„Почніть говорити „НІ“. Як впевнено відмовляти та викликати повагу“ — це 25 розділів, адресованих конкретним життєвим ситуаціям. Зокрема це: „Розділ для дівчат. Хлопцям не читати“, „Як сказати „НІ“, коли просять гроші“, „Як сказати „НІ“ лінощам“, „Як розпізнати, запобігти та припинити маніпуляції“, „12 типів людей, яким завжди скажуть „НІ“, „Нема сексу і хорошої роботи? Винен Instagram та Facebook“. А також — 200 практичних прикладів, серед яких десятки історій про вчасно сказане і не сказане „НІ“.
Як каже про свою книгу авторка: „це поради з переговорів, самопрезентації, нетворкінгу, присутності в соцмережах, спілкування на всіх рівнях“. Вона переконана, що правильна і вчасна відмова змінює життя на краще.
Наталія ПАВЛИШИН