Сьогодні свої іменини святкують усі власник гордого імені Андрій. Це ім’я походить від давньогрецького слова aner — «чоловік», «людина», яке у родовому відмінку звучало andros. Також його пов’язують зі словом andreia, що у перекладі означало «сміливий, важливий».
Кажуть що в Україні ім’я Андрій входить до першої десятки найпопулярніших імен. І мабуть не брешуть, адже тільки у Львові можна легко назвати кільканадцять Андріїв, котрі представляють різні сфери нашого життя, починаючи від представників влади.
Остільки Фотографії старого Львова не пишуть про політиків, пропонуємо вашій увазі сім найвідоміших співаків Львова, котрі носять ім’я Андрій. Не всі з них народжені у Львові чи живуть тут постійно, але всіх їх життя пов’язало з нашим містом.
Андрій Кузьменко
Народився 17 серпня 1968 року в Самборі Львівської області. Пізніше його родина переїхала в м. Новояворівськ, де він і почав свій творчий шлях. У дитинстві мріяв стати водієм сміттєвоза. Мати була вчителькою музики. Історія життя Андрія надалі була тісно пов’язана з гуртом «Скрябін» і зі Львовом, який він дуже любив.
Андрій Князь
Справжнє ім’я Андрій Орестович Фурдичко. Народився у Львові 7 листопада 1980 року. Український співак у жанрі поп-музики та поп-року, автор та композитор. Заслужений артист України. Автор кількох альбомів, один з найпопулярніших шлягерів – пісня “Чужа наречена”.
Андрій Заліско
Естрадний український співак, більше відомий на території Західної України, заслужений артист України (2010), працює у галузі естрадної культури і мистецтва з 1995 року. Відомий своєю співпрацею із “Територією А”, та “Національним хіт-парадом” та гастролями з популярними тоді гуртами “Ван Гог” і “Фантом 2”. Працює у стилі сучасний поп-фольк. За 20 років творчої діяльності випустив 10 альбомів, деякі з яких були перевидані за кордоном.
Андрій Хавунка
Український співак (бард). Народний артист України з 2019 року. Гітарист і вокаліст, один із найкращих виконавців авторської пісні у середовищі громадської організації «Студентське братство Львівської політехніки». Активний учасник Революції на граніті. Учасник вокального ансамблю Орфей.
Андрій Капраль
Тенор, сопрано вокальної формації «Піккардійська Терція».Він не любить бути другим або, збав Боже, третім. Тому вчитися на соліста почав заздалегідь – першу сольну партію Андрій Капраль заспівав 20 січня 1975 р. у пологовому будинку. Подальшу майстерність співак відточував на кухні під інструментальний супровід, використовуючи баняки замість барабанів, мітли – як гітари, жарівки – як мікрофони. Аби не дратувати сусідів одноманітністю, Андрій складав свій репертуар із пісень, які слухав по радіо чи телебаченню. Водночас насичені аранжування «а-ля Бобі Макферін» були зроблені теж із думкою про ближніх: усі паузи заповнювалися ритмом або імітацією інструментів.
Першою музичною школою мав стати Будинок піонерів, де Андрій намагався навчитися грати на барабанах або принаймні на італійському акордеоні дідуся. Не склалося… Відтак у музичній студії при «Сільмаші» Андрій врешті звільнив руки від інструментів, а голос – від думок про сусідів. У музичному училищі не було інших варіантів: на диригентському відділенні чотири рази на тиждень треба було вчитися хоровому співу. Завдяки голосовим мутаціям майбутній «піккардієць» донесхочу наекспериментувався: перший рік співав басом, наступні півроку – баритоном, і аж потім зайняв нішу тенорів. Утім, за силою звучання голос Капраля ніяк не вкладався в прокрустове ложе хорового співу, тому довелося «тягнути соло».
В активі Капраля – документи про закінчення музичної школи, Львівського державного музичного училища ім. С. Людкевича та Вищого державного музичного інституту ім. М. Лисенка. Утім, неофіційно він вчиться досі – щодня експериментуючи над своїм вокалом.
Саме «Терції» завдячує знайомству зі своєю дружиною, яка прийшла на їх спільний концерт із «Мертвим півнем» і «Плачем Єремії». Із-поміж усіх вокалістів Ольга обрала Андрія. Капраль не заперечував. Відтак зараз дає настанови трьом своїм донечкам – Ярині, Мар’яні-Марії та Катерині: у яких октавах краще плакати, а які більше пасують для сміху.
Андрій Стецький
Український оперний співак. Любов до музики Андрію привила бабуся, співаючи українські народні пісні. Закінчив Львівське Музичне училище ім. С. Людкевича по класу вокал у професора В. Дударя. Випускник-магістр Львівського національного Університету ім. І. Франка за спеціальністю академічний вокал у професора Б. Базиликута. Андрій Стецький володіє потужним голосом із неповторним тембром, його оксамитове м’яке забарвлення заворожує глядачів від початку пісні, і до її завершення. Лауреат численних регіональних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Соліст різноманітних мистецьких проектів як в Україні, так і за кордоном. Співпрацював із знаними диригентами: О. Линів, Ґ. Куґі, Н. Яцків, М. Юсипович. Багаторічний соліст різноманітних хорових колективів. Має досвід роботи у багатьох вокальних жанрах, такі як опера, поп-опера, мюзикл тощо. Учасник гурту чотирьох тенорів «LEONVOCI».
Андріана
І завершує нашу чудову сімку людина, котра також святкує сьогодні свій день ангела хоча і не називається Андрієм. Звати її Андріана – українська співачка, що виконує пісні у жанрі Pop-Music українською та англійською мовами. Ця працьовита і харизматична співачка завершує цей святковий перелік голосистих львів’ян.
Але, якщо вас також звати Андрієм, але ви не потрапили до цього списку, це не привід гарненько не відсвяткувати і не спробувати свої сили в караоке. А раптом це ваш зоряний час і весь світ тільки й на вас чекає. Реалізуйте себе і все буде просто прекрасно.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ