“Шовк і льон” очима трьох майстринь

1249
"Шовк і льон" очима трьох майстринь

Вчора, 13 жовтня 2015 року в приміщенні мистецької галереї “Зелена Канапа”, що знаходиться у Львові на вулиці Вірменській, 7,  відкрилася виставка художнього текстилю “Шовк і льон”. На ній свої роботи представили одразу три мисткині – Дарія Зав’ялова, Олена Зотова, Віоліна Даренська.

Попри різні техніки та стилі, різний мистецький та виставковий досвід, цих трьох художниць об’єднала  любов до театру. До театру,  в якому вони проводять весь свій час, до театру, в якому вони творять і працюють, до театру, яким вони живуть.

Дарія Зав’ялова – народилась , живе і працює у Львові. Закінчила ЛНАМ( відділ худ. текстилю). Біля 50 групових виставок, 5 персональних(текстиль,живопис, ляльки) – в Національному музеї, в галереї «Дзиґа», в Харківській муніципальній галереї, в галереї «Прімус», в Львівському палаці мистецтв. 60 вистав в різних театрах України. Головний художник Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва.

“Ми знаємося або давно, або дуже давно. Окрім того, що нас об’єднує дружба, об’єднують приятельські стосунки, нас ще об’єднує одна річ – ми всі працюємо в театрі, або давно, або дуже давно. Театр нас з одного боку об’єднує, а з другого боку, щоб не бути пафосною і занадто романтизованою, я вам скажу – всі хто вважають, що театр – це храм, це глибоко неправильно. Театр – це філіал божевільні і для того, щоб не впасти в глибокі проблеми, які завжди виникають в театрі нам необхідно кудись, час від часу, втікати. От такою оазою, таким місцем втечі для нас всіх трьох є текстиль”, – розповіла Дарія на відкритті виставки.

На фото на відкритті виставки (зліва направо): Олена Зотова, Олексій Лань, Дарія Зав'ялова, Анна Матійченко, Віоліна Даренська.
На фото на відкритті виставки (зліва направо): Олена Зотова, Олексій Лань, Дарія Зав’ялова, Анна Матійченко, Віоліна Даренська.

Олена Зотова – народилась, і довший час жила і працювала в Коломиї. Закінчила Вижницьке училище прикладного мистецтва (ткацтво) і ЛНАМ(відділ худ. текстилю). Член Асоціації митців Коломиї. Біля ЗО групових виставок, в тому числі кількаразова участь у Всеукраїнському Трієнале текстилю. Біля 15 вистав в різних містах України, Головний художник Львівського драматичного театру ім. Лесі Українки. Зараз живе і працює у Львові.

“Можна сказати, що це живопис текстилю або текстильний живопис. Не знаю, як правильно називається. Ця техніка пропонується студентам Академії мистецтв на 2 курсі. З різних шматочків тканини складати колажі. Вже навіть на 1 курсі. І от колись я собі вподобала цю техніку і так вона зі мною і лишилася”, – розповіла мисткиня про свою любов до текстилю.

Віоліна Даренська – народилась, живе і працює у Львові. Освіта – Національний університет технологій і дизайну (Київ) . Основна галузь творчості – театральний костюм, текстильна пластика, ляльки. Участь в групових виставках в галереї Гері Боумена, на фестивалі «Ляльковий світ». Робота в багатьох проектах як художника з костюмів, зокрема з балетом «Ж иття». Працює художником з костюмів Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва , автор костюмів до вистав «Таїна буття> і « Чєрєвічкі».

“Для мене моя творчість – це бавлення в ляльки і пошиття якогось одягу на них. Я обожнюю малювати і бавитися в ляльки . І от я повністю реалізовувала себе в тому напрямку”, – сказала Віоліна на відкритті виставки.

Текстиль – мистецтво медитативне. Текстиль – мистецтво вічне. Текстиль – мистецтво глибоке. І, недарма виставка називається «Шовк і льон». Є в роботах представлених на цій виставці щось магічне.

Але краще один раз побачити, ніж сто разів почути.  Виставка експонуватиметься до 1 листопада 2015, тому у всіх ще є шанс її побачити і оцінити на власні очі.

Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.