Вже сьогодні, 25 листопада, о 18 годині в Театрі ім. Марії Заньковецької львів’яни та гості міста зможуть зцілитися від сумнівів, розчарувань, непевності. Адже проект „Шлях до свободи“, створений на основі музики „Сестер Тельнюк“ та уривків із книги Оксани Забужко „Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву“, нагадає ті смисли, за які люди віддавали і віддають свої життя.
Програма тримає в напрузі і робить дивовижні речі з людською душею, оновлюючи її. Як наголосила Леся Тельнюк, допоки нація пам’ятає основоположні речі, доти вона жива.
Проект вже представляли англійською мовою в Торонто й Оттаві, французькою — у Монреалі, українською — у Києві та Харкові. Після Львова „Шлях до свободи“ помандрує Європою.
— Ці тексти — це емоційний вибух. Тож, якщо хочете вкарбувати в своє ДНК пам’ять пережитого в 2013-2014 роках, то цей захід для вас. Говорячи з глядачами після показів у Харкові, Києві, я бачив, як їх змінювали ці переживання. Нам говорили про те, що нічого подібного не бачили, — зазначив актор, директор проекту „Тельнюк: Сестри“ Назар Стригун. — Це не просте чтиво. Адже ці тексти відображають переживання на найвищому емоційному піднесенні. Це не підготований драматичний текст, над ним не працював письменник, — а живий нерв, який в обрамленні сестер Тельнюк звучить ще сильніше, ще емоційніше. І надзвичайно велика відповідальність — передати це.
Розпочинався проект із презентації книги „Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву“ Оксани Забужко разом із сестрами Тельнюк і Тетяною Терен на східних теренах нашої країни — в Краматорську, Сєвєродонецьку та Маріуполі. Ця книга простежує хронологічну послідовність, зміни настроїв і глибинні психологічні трансформації в українському суспільстві, вимальовуючи колективний портрет народження нації, яка впродовж дев’яти місяців визрівала — від мирного протесту до визвольної війни.
У постановці „Шлях до свободи“ використали десяток уривків, переплетених із піснями на вірші Тараса Шевченка, пісні Революції Гідності та війни, віршованими рядками Атени Пашко „Від тебе до мене“.
Наталія ПАВЛИШИН
Світлини з відкритих інтернет-джерел