В попередніх недільних кавових історіях я розпочала розповідати вам про те що потрібно знати про каву, продовжила в другій частині, і в третій частині. Сьогодні, разом з нашим хорошим партнером Торговою Маркою Кава Старого Львова, продовжую розповідь.
Якими повинні бути правильний еспресо і капучино
Основний спосіб приготування кави у кав’ярнях – на основі еспресо. Для його отримання використовується близько 7-10 г меленого зерна, через яке проходить вода під тиском, що дозволяє екстрагувати потрібну кількість кави. Для цієї операції потрібна еспресо-машина. Звісно, таку кавоварку вдома навряд чи поставиш, і для домашнього використання є ряд невеликих еспресо-машин, у тому числі капсульних, але, наскільки у них виходить хороший напій, річ суб’єктивна.
На основі еспресо готують як чорну каву (наприклад, американо), так і каву з додаванням молока (капучино, лате, раф, флет вайт). Правильна молочна піна – така ж важлива складова напою, як і сама кава. Піна повинна бути правильно збитою, щільною, не перегрітою, без великих бульбашок, адже піна на верхівці напою діє як ізолятор і допомагає зберегти високу температуру якомога довше. Не все молоко підходить для приготування кавових напоїв: жирність, вміст білка і лактози сильно впливають на якість пінки, у тому числі тому збити правильну піну з рослинного молока набагато складніше. Приготування кави з молоком – важка робота, яка потребує знання техніки, недарма у кавовій індустрії існує поняття лате-арту і навіть спеціальні чемпіонати.
Що таке альтернатива
Альтернативою називається усе те, що дозволяє приготувати каву без використання кавової машини. Альтернативні способи заварювання, зазвичай, дають менш насичений та щільний напій, але часто з більш високим вмістом кофеїну за рахунок більш довгої екстракції. Наприклад, кава, зварена у турці, у гейзері або у френч-пресі, також вважається альтернативою, однак сьогодні з цими методами заварювання асоціюються більш витончені способи.
Одним із найпопулярніших способів альтернативного заварювання є Hario, або V60, або пуровер, який отримав свою назву від японської марки виробника. По суті, кава тут готується крапельним способом: у спеціальну ребристу воронку кладеться фільтр, куди засипається близько 22 г кави на 360 г води, але, знову ж таки, усе залежить від ваших вподобань або рецепту бариста.
Схожий за принципом заварювання і неймовірно гарний кемекс – воронка зі скла, яка була визнана видатним предметом американського дизайну. Як правило, для кемекса беруть трохи крупніший помел, ніж для звичайної воронки, але головною перевагою цього способу є, безперечно, естетичність і об’єм: у кемексі можна зварити до 1 літра кави, залежно від розміру колби.
Ще один спосіб з використанням воронки – каліта. Частіше всього це металева воронка з пласким дном з отворами, завдяки чому екстракція виходить більш рівномірною. Менш поширені методи заварювання кави – бонавіта і клевер, у цих воронок є клапан, за допомогою якого можна регулювати час екстракції.
Один із найпопулярніших видів альтернативи – аеропрес. Спеціальний пристрій у вигляді колби дозволяє екстрагувати каву під тиском, при цьому сам пристрій є досить мініатюрним, і його можна брати з собою у мандрівки. Приготувати каву можна також у сифоні, але не всі кав’ярні готові взятися за цей процес.
Кава не обов’язково заварюється за допомогою гарячої води. До речі, в альтернативних методах заварювання температура зазвичай є нижчою, ніж в еспресо-машині, і коливається близько 96 градусів. Холодною водою також можна заварити каву, цей спосіб займає трохи більше часу і називається колд брю.
Наталка СТУДНЯ