11 липня 2017 року, на площі перед головним корпусом університету ім. Івана Франка у Львові розпочали археологічне дослідження. Роботи здійснюють, аби з’ясувати наявність на цій ділянці давнього культурного шару і надати пропозиції щодо подальших археологічних робіт.
Дослідження проводить науково-дослідний центр «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України, аби надалі у місті змогли оголосити інвестиційний конкурс та реалізувати проект реконструкції площі з облаштуванням паркінгу.
Попередньо археологам відомо, що ділянка розташована на слабозаселеній і не щільно забудованій у давнину території. Це підтверджується характером її загосподарювання впродовж останніх майже 500 років.
Під час розкопок уже виявили знахідки. Зокрема, елемент від люльки, яка збереглась орієнтовно з 18 ст. (предмет виготовлений з глини, тобто керамічний, орнаментований рослинним декором) та плоский круглий металевий предмет, ймовірно медальйон австрійського часу.
Також на площі запланували здійснити гідрогеодезичне дослідження.
Дослідження триватимуть протягом 2-3 місяців. На площі розкопають кілька місць. Фахівці подивляться, чи там є якісь архітектурні об’єкти. Після цього в ЛМР планують оголосити інвестиційний конкурс.
Довідково: Ділянка, на якій проводять розкопки, розташована на давньому Краківському передмісті Львова, у східній частині одного з найстаріших у Центрально-Східній Європі парків, який був закладений у другій половині XVI ст. львівським патрицієм М.Шольц-Вольфовичем. Впродовж XVII-XVIII ст. він належав Єзуїтській колегії, а у першій половині ХІХ ст. його орендував підприємець Йоганн Гехт. З середини століття парк перейшов назад у власність міста і став називатися Міським парком. У його нижній частині, після зведення будівлі Галицького сейму, було влаштовано партер з квітниками та клумбами, який існує, з певними змінами, і до нині.
Ористарх БАНДРУК
Джерела: