У п’ятницю, 17 лютого 2017 року, у Львівській ОДА (вул. Винниченка, 18) відбулося обговорення стратегії розвитку театрів Львівщини на 2017 рік. В обговоренні взяли участь заступник голови облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук, директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Христина Береговська та керівники театрів Львівщини.
Зокрема, участь в обговоренні взяв художній керівник Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької Федір Стригун, директор-художній керівник Львівського академічного обласного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича Микола Гнатенко, в. о. директора-художнього керівника Львівського академічного обласного театру ляльок Богдан Пукач, помічник художнього керівника Першого театру Ірина Артем’як, директор-художній керівник Львівського академічного театру естрадних мініатюр “І люди, і ляльки” Олексій Кравчук, директор Львівського академічного драматичного театру імені Лесі Українки Микола Павлів.
За словами Христини Береговської, у 2017 році діятиме єдина Комплексна програма розвитку культури Львівщини. Вона передбачає підтримку театральної галузі одразу у кількох напрямках.
“Ми плануємо реалізувати проект “Український Донбас”, у межах якого творчі колективи гастролюватимуть на сході України. Також хочемо здійснити гастрольні тури на етнічні українські землі у Польщі, Словаччині, Угорщині, – зазначила Христина Береговська. – Окрім того, здійснюватиметься фінансова підтримка театральних фестивалів та нових постановок”.
Згодом Христина Береговська у коментарі ZAXID.NET визнала, що некоректно висловилась і пояснила, що насправді мала на увазі гастролі львівських колективів до української діаспори закордоном.
«Мені повідомили з прес-служби, що я некоректно висловилась. Я не мала на увазі нічого поганого або конфліктного. Наші колективи часто їздять у країни, де є українська діаспора. Їх неодноразово запрошували представники української діаспори по усьому світу і в тому числі й до Польщі», – заявила Христина Береговська. За її словами, нещодавно, наприклад, були запрошення від української громади із Перемишля та з інших міст Польщі.
Вона також попросила не трактувати її слова неправильно, оскільки не вкладала у свій вислів такого змісту, який би міг зашкодити міжнародним стосункам України.
Художній керівник Національного академічного театру імені Марії Заньковецької Федір Стригун зазначив, що йому соромно за вигляд приміщення театру.
«Я 15 років назад ще говорив, що я німців чекаю, аби не соромно було львів’янам дивитися на це приміщення. Я спокійно не можу перейти вулицю, аби мені не сказали «пане Стригун, і коли ж то воно буде, чи вже скоро розвалиться?», – розповів Федір Стригун.
Він також наголосив на те, що міська влада не звертає увагу на «базари»(вернісаж та ринок «Добробут»), який псує вигляд театру.
Багато проблем та нарікань на недостатню увагу чиновників прозвучало на зустрічі з уст кожного з керівників театрів міста та області. Але чи зміниться на краще – невідомо, адже заступник голови облдержадміністрації Оксана Стоколос-Ворончук та директор департаменту з питань культури, національностей та релігій ОДА Христина Береговська не дослухали директорів театрів, а посеред зустрічі залишили всіх і побігли в Львівську Оперу на урочистості до Тадея Едера.
Ористарх БАНДРУК