Вчора, 29 листопада 2017 року, в бібліотеці на Мулярській відбулась Інтерактивна зустріч з львівською письменницею Лесею Кічурою під назвою “Як твориться казка?”.
Більше 70 школярів віком до 10 років прийшло на зустріч з письменницею. Окрім пряникового майстер-класу, для дітей також організували казкову вікторину та автограф-сесію казкарки.
Ця подія проходила в рамках Проекту соціальної дії “Майстерня Щастя”, який став результатом перемоги проекту Центральної Міської Бібліотеки імені Лесі Українки у «Пітчингу соціальних проектів» від Британської Ради, Інституту суспільних ініціатив та Львівської міської ради.
“Завдяки моїм колегам, зокрема Анастасії Введенській, яка є куратором проекту «Майстерня щастя», саме сьогодні ми мали змогу запросити сюди сімдесят дітей, зробити їм сімдесят подарунків, подарувати «Добрі мамині казки» аж сімдесятьом школярам.
А крім того, це свято справді буде солодким, тому що я заручилася допомогою ще своєї колеги Наталії Іваницької і кожна дитина матиме змогу розмалювати смачні пряники. Ці пряники, ми сподіваємось, зроблять пам’ять про свято дуже довгою, тривалою і веселою. Адже для дітей дуже важливо, щоб книжка була сучасною, щоб з не можна було побавитись, щоб герої казок оживали і справді були смачними. І сьогодні наше трішки пряникова, трішки смачне, трішки солодке свято сприятиме тому, щоб «Майстерня щастя і «Добрі мамині казки» асоціювалися зі справжнім святом.
Ясна річ ми сподіваємося, що це не остання така наша зустріч, адже вже презентація «Добрих маминих казок» була тут влітку ми готуємо продовження на Різдво. «Магія Різдва» – саме така книга з’явиться у нас в перші дні Нового Року і тому ми маємо намір, щоб «Магія Різдва» та «Добрі мамині казки» знову дарували дітям дуже багато позитиву, багато радощів. Щоб було багато веселих моментів, які діти можуть згадати з асоціаціями свят, Різдва. І будемо сподіватися, що бібліотека на Мулярській разом з «Майстернею щастя» радо вітатиме своїх читачів, слухачів та маленьких відвідувачів так само у січні і цих дітей буде щоразу багато.
Ясна річ ми будемо відгукуватися на всі Настині запрошення, на всі запрошення бібліотеки на Мулярській і сподіваємось, що всі проекти друзів зроблять свята солодкими, смачними, дитячими, з веселими усмішками та зацікавленими очима дітей. Адже працюємо ми заради наших дітей”, – розповіла письменниця Леся Кічура.
Тож майстерня працює вже практично чотири місяці. За цей короткий час проведено понад десяток заходів. До участі в них залучають письменників, музикантів, художників, майстрів, які з радістю готові розділити з дітьми творче дозвілля і подарувати цілу низку прекрасних емоцій.
“Майстерня щастя” вже 4 місяці проводить низку подій і сьогодні в нас завершальний захід на який ми запросили письменницю Лесю Кічуру і на який зібралося понад сімдесят дітей.
Цей проект бібліотечний і його ідея також долучити дітей до книги. Тобто крім того, що у нас різні заходи, майстер класи – ми долучаємо дітей до того, що бібліотека – це культурне місце, простір, де можна провести свій час класно, з друзями. Хочемо бувати таку культуру відпочинку для дітей.
І ми хочемо продовжити цей проект далі, тому 16 грудня організовуємо благодійний концерт, щоб зібрати гроші на продовження проекту. Ми хочемо, щоб всі дізналися про те,що діти мають розвиватися, що їм необхідно створити таке середовище.
І познайомившись з Лесею ми зрозуміли, що нам потрібно співпрацювати і на Різдво ми також хочемо зробити в рамках проекту таку творчу зустріч. Тому долучайтеся до нашого проекту, ми вас чекаємо, приходьте разом з дітками, допомагайте шукати меценатів і ймовірно, що цей проект в бібліотеці буде мати своє життя і продовжуватися, – розповіла координатор проекту Анастасія Введенська.
Тож уже напередодні Миколая «Майстерня щастя» організовуватиме благодійний концерт та літературний вечір за участі (Максима Пташника).
Всі кошти виручені під час акції будуть використані для розвитку Майстерні. Бо ж навіть короткий період її діяльності показав потребу таких організацій та важливість проектів, які можна у них творити.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ