Цими днями в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького (просп. Свободи, 20) триває виставки робіт львівської художниці Олени Каменецької-Остапчук.
На виставці представлено 37 робіт. Є декілька творів 2009 року , а загалом роботи з 2012 року і по цей рік.
“Це моя перша виставка в Національному музеї, я до неї дуже довго йшла. А ідея цієї виставки зародилася уже дуже давно. І взагалі ця тема тягнеться ще з першої моєї виставки «Дівчинка на велосипеді», де були роботи на яких зображено парк Івана Франка. Писати Львів і не писати парки – це не можливо, бо вони такі гарні і старовинні, і в центрі міста. З ним пов’язано безліч життєвих ситуацій та спогадів. Тож тема такої виставки назріла уже дуже давно. Ну я така людина, що мені потрібно щоб тема назріла, склалася в голові і тоді я вже починаю її розпрацьовувати. І можна сказати, що половину роботи я пишу реально, а половину – з голови. Тобто, в роботі я шукаю те, що задумала, те, що уявляю собі. Бо, щоб отримати кінцевий результат реальність заважає. Потрібно знайти в роботі щастя, таке кольорове відчуття. І пошук цього – це складний процес. В мене є тяжіння до абстракції, але я стараюсь якось кольорово ускладнювати, вставляти людей”, – розповідає пані Олена.
У творах художниці, об’єднаних у живописні серії, домінує урбаністична тематика, адже одна з найулюбленіших тем авторки – тема Львова: його вуличок, скверів, парків. Олена Каменецька-Остапчук тонко відчуває міське середовище, крізь призму якого передає глядачеві свої переживання, свої мрії, свої уявлення про щастя.
“Парки це не сад, не ліс – це частина міста по суті. І дуже приємна та важлива для мешканців міста частина, де можна погуляти, розслабитись, відпочити , подумати. Найбільше мені подобаються Стрийський парк та парк Високий замок, що, зрештою, видно з представлених робіт.
В своїх роботах я , в першу чергу, орієнтуюся на себе, шукаю якесь своє щастя в цій роботі, задоволення від неї і , тим більше, у Львові осінь дуже гарна – і вересень , і жовтень – найкращі місяці”, – зазначає художниця.
Мисткиня багато років поспіль розвиває свої творчі навички в оперуванні малярськими засобами. Як результат, Олена Каменецька-Остапчук взяла участь у понад 20 всеукраїнських виставках. Більш того організувала майже з десяток персональних.
“Дя мене дуже важливо, щоб звучали кольори(це, до речі, зауважив Яців, дивуюсь, тому часто нашарування кольорової маси робиться як результат пошуку) і звучала головна ідея – це може бути композиційна деталь (як-то нога, що стирчить на роботі “Посидіти на лаві”), чи ритм гілок, чи плями хмар на небі, чи цяточки жовтого листя на воді і на зеленій траві. Якось мені Володимир Патик сказав, переглянувши мій каталог – “А Ви, Олено, думаючий художник”. Так я весь час ставлю собі задачі і намагаюсь знайти рішення,” – каже пані Олена.
Роботи художниці можна зустріти в галереї “Зелена Канапа”, арт галереї Мадам Пальмгрен, ProArt Gallery та інших. Її твори зберігаються в приватних колекціях Великобританії, Німеччині, США, Канаді, Ізраїлі.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ