Зануритися в таємничий світ, який балансує на межі магічного і космічного сприйняття одного з найзагадковіших місць України — Кам’яної могили можна від 10 лютого 2017 року в Львівському музеї історії релігії.
„Кам’яна могила. Реінкарнація“ — виставка робіт трьох художників — Олександра Чегорка, Сергія Лаушкіна і Анатолія Фурлета, яку відкрили 10 лютого. Експозицію розгорнули аж у трьох залах.
Роботи майстрів — результат їхньої участі в цікавому проекті Музею історії місто Кам’янського, що на Дніпропетровщині. Митці побували на Кам’яній могилі і, надихнувшись історичним, майже космічним місцем, передали це натхнення, власні рефлексії у своїх творах — через живопис, скульптуру, фотографію і слово.
— Перетини знаків, які ми бачили на Кам’яній могилі — це щось надзвичайне. Вони ще раз доводять, що наше життя — це знак, як той, що малює птаха розмахом крил, квітка пелюстками. Хочеться, щоб цей дотик був вічний, тому й передаємо його через мистецтво — воно вічне, — так поетично змалював власну концепцію робіт митець Олександр Чегорка.
Сергій Лаушкін додав, що найбільше їх надихнула незбагненність того місця. За тиждень перебування там, митці працювали і посеред ночі, і рано до сходу сонця. Кажуть, що виходили на гору в різний час, щоб відчути особливу енергетику місця. Анатолій Палет порадив усім принагідно поїхати хоча б на кілька днів на Кам’яну могилу, бо це особливе місце і його треба відчути. Кам’яна могила знаходиться у Запорізькій області поблизу Мелітополя і є одним із найстаріших природних пам’яток із збереженими малюнками, петрогліфами ще з часів пізнього Палеоліту.
А поки що можна насолодитися „художньої реконструкцією духовного простору Кам’яної Могили через особливі енергоінформаційні потоки, своєрідну реінкарнацію давніх знаків і символів у модерному контенті українського мистецтва“, як описала цю виставку директор Музею історії міста Кам’янського Наталія Буланова, через твори митців.
Наталія ПАВЛИШИН