Реінкарнація на межі з потаємним світом у Музеї історії релігії

600
Реінкарнація на межі з потаємним світом у Музеї історії релігії

Зануритися в таємничий світ, який балансує на межі магічного і космічного сприйняття одного з найзагадковіших місць України — Кам’яної могили можна від 10 лютого 2017 року в Львівському музеї історії релігії.

„Кам’яна могила. Реінкарнація“ — виставка робіт трьох художників — Олександра Чегорка, Сергія Лаушкіна і Анатолія Фурлета, яку відкрили 10 лютого. Експозицію розгорнули аж у трьох залах.

Роботи майстрів — результат їхньої участі в цікавому проекті Музею історії місто Кам’янського, що на Дніпропетровщині. Митці побували на Кам’яній могилі і, надихнувшись історичним, майже космічним місцем, передали це натхнення, власні рефлексії у своїх творах — через живопис, скульптуру, фотографію і слово.

— Перетини знаків, які ми бачили на Кам’яній могилі — це щось надзвичайне. Вони ще раз доводять, що наше життя — це знак, як той, що малює птаха розмахом крил, квітка пелюстками. Хочеться, щоб цей дотик був вічний, тому й передаємо його через мистецтво — воно вічне, — так поетично змалював власну концепцію робіт митець Олександр Чегорка.

Сергій Лаушкін додав, що найбільше їх надихнула незбагненність того місця. За тиждень перебування там, митці працювали і посеред ночі, і рано до сходу сонця. Кажуть, що виходили на гору в різний час, щоб відчути особливу енергетику місця. Анатолій Палет порадив усім принагідно поїхати хоча б на кілька днів на Кам’яну могилу, бо це особливе місце і його треба відчути. Кам’яна могила знаходиться у Запорізькій області поблизу Мелітополя і є одним із найстаріших природних пам’яток із збереженими малюнками, петрогліфами ще з часів пізнього Палеоліту.

А поки що можна насолодитися „художньої реконструкцією духовного простору Кам’яної Могили через особливі енергоінформаційні потоки, своєрідну реінкарнацію давніх знаків і символів у модерному контенті українського мистецтва“, як описала цю виставку директор Музею історії міста Кам’янського Наталія Буланова, через твори митців.

Наталія ПАВЛИШИН

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.