Унікальні експонати українського козацтва та іншої, маловідомої для нас культури ― самураїв, представили 23 грудня 2016 р. у Львівському музеї зброї „Арсенал“ в рамках виставки „Шлях воїна ― один на двох“.
Майже вісімдесят предметів XVI-початку XVIII століття із музейного зібрання колекціонера та мецената Олександра Фельдмана привезли до Львова. Мета виставки ― показати, що незважаючи на територіальну віддаленість воїнів ― козаків і самураїв ― їх єднала спільна ідея та дух: захист рідного краю, певні моральні та етичні принципи, які воїни сповідували впродовж життя, що базувалися на патріотизмі, відвазі, чесності та саможертовності.
― Ця збірка ― це частина великого зібрання предметів із усього світу. Олександр Фельдман це робив, розуміючи, що культурно-історична спадщина є основним стовпом української держави, ― зазначив на відкритті генеральний директор Feldman family museum Олексій Артюхін.
На огляд відвідувачів представили безцінні реліквії козацької доби: шаблі, ятагани, ножі, кинджали, вістря списів і рогатин, келепи, гармату, чекан, а також старшинські символи-відзнаки: перначі, шестопер, срібний пояс і перстні-печатки (сигнети), які мали не лише практичне призначення, а були реліквіями, які передавалися у спадок.
Східну вояцьку культуру показують майстерно оздоблені самурайські мечі та інша, вишукано оформлена зброя, яку викували найкращі японські майстри.
Кожен із цих унікальних предметів цікавий як витвір зброярського мистецтва, геральдична пам’ятка і як раритет, пов’язаний із долями конкретних людей та історичним минулим.
На відкритті експозиції свою володіння самурайськими мечами продемонстрували майстри східних єдиноборств із клубу „Львів Кендо Кай“. Тож глядачі мали можливість ще й у такий спосіб познайомитися з цією культурою.
Колекцію вже мали нагоду оглядати в Києві, Чернігові і Каневі. У Львові виставка експонуватиметься впродовж трьох місяців, а потім помандрує до Харкова.
Наталія ПАВЛИШИН