У Львівському музеї історії релігії за підтримки Українського культурного фонду в межах конкурсної програми “Стипендія” реалізують виставковий проєкт “Де общеє добро в упадку – забудь отця, забудь і матку. Іди повинність ісправлять!».
Проектом буде створена виставка серії авторських плакатів, які спрямовані на виховання патріотичної свідомості, піднесення морального духу, сприяють готовності молоді до мобілізації для захисту Вітчизни.
Мета проєкту – засобами мистецтва вплинути на патріотичне виховання молоді і заохотити ставати до захисту Вітчизни, а також усіма можливими способами сприяти Силам оборони України.
Як розповіла кураторка проєкту, науковиця Львівського музею історії релігії Софія Каськун: «Актуальність проєкту випливає з того, що одинадцять років, а особливо три останні, наше особисте майбутнє і майбутнє нашої держави залежить від того, наскільки ми вкладаємося в перемогу, наскільки ми залучені до боротьби, бо війна триває на усіх фронтах. Не перемігши Україну за три дні, навіть за три роки, росія, проте, виграє війну інформаційну, впливає на свідомість людей різними способами на шкодуючи ні грошей, ні ресурсів, розхитуючи країну з середини. В суспільстві наростає напруження і втома, виникають негативні настрої.
Мистецтво і культура здатні впливати на формування громадської думки і вносити вклад в обороноздатність держави, візуальні засоби відіграють вагому роль у протистоянні ворожим впливам.
Мистецтво є зброєю, що не лише опосередковано впливає на хід історії, але й безпосередньо, людство знає про це вже від початку ХVІ століття – добу Селянської війни в Німеччині великі гравюри, названі «летючі аркуші» – передвісники плакатів, почали використовувати з метою агітації. Плакат зіграв свою роль і в українській історії, відомо, що художники-бійці УНР і ЗУНР в час національно-визвольних змагань початку ХХ століття творили листівки-плакати, вкладаючи меседжі, котрі пояснювали мету і цілі боротьби, закликали воювати за українську державу”.
Проєкт пропонує використати творчі можливості художників для створення серії авторських патріотичних плакатів. Для текстів оберуть цитати з української класичної літератури, пісенної спадщини та народної творчості.
Виставка буде демонструватися у відкритому просторі Львова, плакати також будуть надруковані для розповсюдження в молодіжному середовищі та розміщені у відкритому доступі в цифровому форматі.
Олена МАЛЮГА