Вже на цьому тижні, 23 та 24 червня 2023 року, о 18.00 на сцені Першого театру (вул. Гнатюка, 11) відбудеться прем’єра вистави “Лунаса”.
Постановка у жанрі : танці на свято врожаю здійснена за мотивами п’єси Брайана Фріла «Танці на Лунасу» у перекладі Теодозії Зарівни.
1936 рік, переддень свята Лунаси – свята родючості, продовження роду, урочистий початок збору врожаю. Першого серпня родини у повному складі виходили на поля, аби зібрати перші врожаї та влаштувати бенкет просто неба, повеселитися та потанцювати. Подібним святом у нас є Медовий та Яблучний Спас (Свято Преображення Господнього).
П’ять незаміжніх сестер, священик, який повернувся з далеких країв, вічний мандрівник-чоловік та дорослий хлопчик з далекими спогадами дитинства, де його пам’ять показує нам історію життя сім’ї. Це справжня розповідь автора, де він згадує свою родину, коли йому було 6 років.
Текст написав ірландець, якому болить його історія і його нація, яка щаслива від Бога, але нещаслива по долі. І ніби родина нещасна, і ніби люди нещасні, але в результаті доходить до танців та веселощів.
Попри всі негаразди та біди, які спіткали цю родину – жага до життя в них не пропала, вони хотіли та продовжували танцювати.
І тому зараз, коли в багатьох втрачені родини, домівки, втрачене коріння – це надзвичайно актуально почути цю розповідь саме зараз. Зворушлива історія долі, спогадів дитинства та пошуку щастя в нещасті.
Художній склад
- режисер – заслужений діяч мистецтв України Андрій Приходько
- художниця – Марія Погребняк
- хореографиня – Людмила Пернепесова
- художниця по світлу – Світлана Коренькова
Дійові особи та виконавці
- Майкл – Ігор Гулюк, Ігор Данчук
- Кейт – Лариса Діденко, заслужена артистка України Марія Самсонова
- Мегі – Богдана Бончук, заслужена артистка України Тетяна Максимюк
- Агнес – Ірина Занік, Мар’яна Кічма
- Роуз – Наталія Алексеєнко, Тетяна Захарова, Анна Ковтуненко
- Кріс – Анастасія-Марія Хавунка, Інна Кулеба
- Джеррі – Остап Вакулюк
- Джек – Олександр Чешеров, заслужений діяч мистецтв України Андрій Приходько
Івона ЛОБАН