Небагато львівських шкіл можуть похвалитися 200-річною історією, та однією з перших на теренах нинішньої України спеціалізацій при створенні – складній математично-природничій галузі… Водночас, нинішня загальноосвітня школа №35 є зображеною, практично у незмінному вигляді, на одній з ранніх фотографій Львова, виконаній Едвардом Тшемеським та Леоном Бляховським, і датованій 1890 роком.
Коротенька вуличка, що сполучає вулиці Князя Романа та Івана Франка, відносно молода, її було прокладено 1840 року під назвою Кам’яна.
Перша чоловіча гімназія імені Миколая Коперника математично-природничого типу була створена далекого 1817 року, за взірцем реальної (нин.-загальноосвітньої) трикласної школи імені Святої Анни у столичному Відні.
Трирічні реальну і торгову академії у 1835 році поєднали із Технічною школою (майбутньою Політехнікою), зробивши ії своєрідною підготовчою ланкою до вступу… Від початку вона містилась у лівому крилі будинку Даровського (1729 року спорудження), маячи вхід від вулиці Вірменської,2.
Від 1854 року це Вища реальна школа на вулиці Кам’яній,2. Змінила назву й вулиця – 1921 року ії назвали на честь польського історика, львів’янина Людвіка Кубалі, ця ж назва повернулася і після ІІ Світової війни. З того ж року це 8-класна Реальна школа математично-природничого типу. Від 1939 по 1941 рік це вже звичайна радянська середня школа №7.
За часів німецької окупації вуличка мала назву Екштрассе. Від 1950 по 1992 роки вулиця носила ім’я Бєхтєрєва, на честь російського психіатра Владіміра Бєхтєрєва (1857-1927). У роки незалежності – провідника УПА – Романа Шухевича. Сьогодні тут середня школа № 35 із російською мовою викладання.
Використані джерела :
Не Романа Шухевича, а ВОЛОДИМИРА – діда гол. командира УПА!