Палац Гредлів після реставрації хочуть зробити туристичною «меккою»

1968
Сколівський палац Гредлів (Грьодлів) на листівці-лепорелло з перших років ХХ ст.
Сколівський палац Гредлів (Грьодлів) на листівці-лепорелло з перших років ХХ ст.

У палаці баронів Гредлів – пам’ятці архітектури місцевого значення у м. Сколе, в історичному районі Демня на Львівщині, – планують відкрити туристичний центр.

Такі плани озвучили у Львівській ОДА, інформуючи про те, що об’єкт подали на програму “Велике будівництво-2021” для відновлення, передає Укрінформ.

Зазначається, що палац передали в оренду національному природному парку “Сколівські Бескиди” на 49 років. На сьогодні будівля зачинена і потребує масштабної реставрації.

“Для виготовлення проєктно-кошторисної документації необхідно два з половиною мільйони гривень. Адже через статус будівлі перед будь-якими роботами тут мають проводити дослідження. Паралельно ми шукаємо грантодавців”, – розповів директор національного парку “Сколівські Бескиди” Василь Приндак.

Палац Гредлів площею майже 2,5 тисячі квадратних метрів має два поверхи. Палац і парк заклав барон Еугеніуш Кінскі в середині XIX століття. Саме після реконструкції тут планують облаштувати центр для туристів та перенести туди адміністрацію парку.

Палац баронів Гредлів в Сколе, фото початок 1930-х
Палац баронів Гредлів в Сколе, фото початок 1930-х

“З часу побудови палацу залишилася стеля у холі, також тут є автентичні сходи. Це все необхідно відновити і зберегти”, – додав Приндак.

Як зазначив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко, від облдержадміністрації на “Велику реставрацію” на 2021 рік запропонували 24 об’єкти.

“Надалі Міністерство культури та інформаційної політики проведе конкурс і сподіваємося, що уже найближчим часом палац Гредлів та якнайбільше наших архітектурних пам’яток включать у кінцевий список на державне фінансування. Будівля має дуже вигідне розташування, поблизу є курортні міста Моршин, Трускавець, Східниця. Реставрація палацу сприятиме залученню більшої кількості туристів у цю місцевість та її подальшому розвитку”,  – зауважив Бучко.

Як нагадали у Львівській ОДА, в межах програми “Велике будівництво в культурі” із державного бюджету упродовж чотирьох років мають виділити 55 млрд гривень на реставрацію пам’яток культури та архітектури.

Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.