1 –го грудня починається календарна зима. Для дітей велика радість: саночки, сніжкові кулі, снігові баби з морквяним носом і відром на голові, нарти, ключки. Але це лише спогади з мого дитинства.Тоді зима наставала з відриванням листка календаря. Перший сніг приносив за сценарієм приносив архистратиг Михайло, що приїздив на білому конику. Але це була це була лише репетиція, або увертюра. Бо біла пороша не довго залежувалася на полях, в лісах та у містах.
Тож зиму розпочинав Роман, відкриваючи завісу срібно-білої містерії. За вікіпедією Святий Роман Кесарійський- християнський святий, загинув під час Діоклетіанового переслідування. Був він дияконом у Кесарії Палестинській ІІІ ст. Загинув у турецькій Антіохії. Своїм співом і поетичними творами заслужив собі прізвисько Сладкопівець. За Життям святих Роман народився у Сирії. Був паламарем, був чесним та побожним юнаком і замолоду навернувся до Христової віри.
Багатьом носіям цього імені таланти Святого Романа стали їх талантами.
Майстри слова- поети і прозаїки, автори історичних романів:
За сучасними далекими від канонів християнства традиціями, Роман розпочинає цикл святкувань, який в народі нарекли «український рамадан» – від Романа до Йордана Українська рамадана. За календарем грудня Роман передає символічну естафету після іменин Климента–папи Катерині, Андрієві, Миколаю-чудотворцю, а також Орестові, Євгену, Севастьяну. У січні святкування продовжуються днями Йосифа і Марії, Стефана, Василія та Меланії. Коли ж приходить Йордан, то з окропленням наших осель в гості приходить Іван Предтеча,що завдає святкову торбу на плечі. Отже, свята позаду, а живіт, набутий численними наїдками, попереду.
Митці –художники:
Звісно, що ця напівтіньова програма корпоративних щорічних святкувань нічого спільного немає до свят (святок). І є лише придатком до традиційних різдвяно-новорічних празників, гучних, дзвінких,веселих, наповнених великою радістю- народженню Христа…
Майстри сценічного мистецтва і телебачення:
Але це буде невдовзі. А сьогодні маємо нагоду привітати всіх Романів: відомих і менш знаних,великих і звичайних,нині живих і відзначити – згадати тих, хто присвятив своє життя Українській нації.
Ігор ДАНИЛИХА