На сучасному етапі поглиблюється вивчення всіх сторін суспільного життя Галичини. Актуальність дослідження полягає в тому, що у Львові, який за Австро-Угорщини був столицею Галичини, а при Другій Речі Посполитій – воєводським містом, зосереджувалось суспільно-політичне, економічне та культурне життя.
На економічне та суспільно-політичне життя Львова великий вплив мало мисливство. Це сприяло розвитку у місті чисельних громадських мисливських організацій, проведенню виставок мисливських трофеїв та мисливських собак, розвитку стрілецького мисливського спорту, торгівлі продукцією полювання та знаряддями для полювання.
У результаті проведеного автором дослідження зібрано значний фактичний матеріал, що дає можливість істотно доповнити і уточнити дані з досліджуваного питання. Викладені матеріали базуються на багатовидовій джерельній базі з урахуванням думок та здобутків попередників, поглиблюють пізнання мисливства у Галичині та у Львові, зокрема. Основу фактологічної бази праці становлять неопубліковані та опубліковані джерела ХІХ – початку ХХІ ст.
У монографії проаналізовано розвиток мисливства у Львові, починаючи з середини ХІХ століття. Досліджено діяльність громадських мисливських організацій Львова, а саме: Галицького мисливського товариства, Малопольського мисливського товариства, Міського мисливського товариства у Львові, Львівського мисливського товариства ім. Святого Губерта, Львівського мисливського товариства «Тур», Міського товариства мисливців «Немрод» у Львові, Галицького товариства охорони тварин. Висвітлено гуманітарні, економічні, організаційні аспекти діяльності цих товариств.
Розглянуто економічні аспекти організації мисливства у Львові, а саме: виставки мисливських трофеїв та мисливських собак, розвиток мисливської зброярської галузі, торгівлю продукцією мисливства, мисливський стрілецький спорт, оренду права полювання на землях Львівської гміни.
Ознайомитись з монографією у Львові можна у Львівській національній науковій бібліотеці України імені В. Стефаника та науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка. Користувачі інтернету можуть ознайомитись за цим посиланням.
Бібліографічний опис:
Ловецтво Львова середини XIX – першої третини XX ст./ О. Р. Проців = Hunting in Lviv in the midnineteenth – first third of the twentieth century/ O. R. Protsiv. – Івано-Франківськ: Фоліант, 2018. – 474 с.: іл., табл., факс.. – ISBN 978-617-7496-09-9
Олег Романович Проців
Народився у м. Стрий Львівської області. Закінчив Львівський зооветеринарний інститут (1989 р.), магістратуру державної служби при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу (2007 р.), аспірантуру за напрямком «Державне управління» у Львівському регіональному інституті державного управління (2014 р.). У 2015 р. захистив дисертацію «Актуальність історичного досвіду Галичини кінця XIX – початку ХХ століття для державного регулювання мисливського господарства сучасної України». На цей час є докторантом на кафедрі державного управління Львівського регіонального інституту державного управління. Тема дисертаційного дослідження – “Генеза публічного управління у сфері використання тваринного світу Галичини”.
Автор понад 280 публікацій, з яких: 13 монографії, 83 статті у наукових фахових виданнях, 72 доповіді на наукових конференціях, 112 публіцистичних статей.
Ольга ДОВГАНИК