Оформлення дизайну офісного приміщення: підвищення продуктивності співробітників

458
Оформлення дизайну офісного приміщення: підвищення продуктивності співробітників

Грамотно продуманий дизайн офісного приміщення відіграє одну з важливих ролей у процесі створення сприятливої робочої атмосфери та формування іміджу компанії. На ефективність та показники праці безпосередньо впливає комфортне оточення та естетичне оформлення інтер’єру. Офіс – частина візитівки організації, до якої приходять партнери, інвестори, представники ЗМІ тощо. Саме тому дизайн офісного приміщення має відповідати особливостям діяльності та позиціювання усієї компанії.

Особливості проектування плану приміщення офісу

Для досягнення найкращої продуктивності працівників необхідно провести зонування та створити оптимальний план приміщення офісу. Перед початком робіт варто передбачити розташування комунікацій та грамотно розподілити робочі місця. Гарним варіантом, який допоможе створити конструктивний план, є наочний 3D-проєкт з урахуванням усіх деталей та побажань.

Перед початком організації офісного простору варто враховувати декілька основних чинників.

  1. Призначення майбутнього офісу. В дизайні інтер’єру повинна бути врахована специфіка взаємин між співробітниками, а також з клієнтами та замовниками.
  2. Число співробітників. При формуванні плану офісного приміщення варто звернути увагу на такий показник як кількість працівників. Для великої компанії краще відтворити єдине планування офісу для всіх співробітників, що дозволить суттєво заощадити площу.
  3. Специфіка організації. Виходячи з такого критерію, під час планування приміщення враховується необхідність у створенні зон відпочинку, складських приміщень, вбиралень тощо.

Важливу роль у плані офісного приміщення відіграє уподобання керівництва. Залежно від дизайнерських рішень для офісу підбиратиметься освітлення, меблі та інші предмети.

Етапи створення оптимального дизайну офісних приміщень

Для того, щоб дизайн офісних приміщень забезпечив не лише оновлення інтер’єру, а й привніс функціональності, варто дотримуватися встановленої послідовності робіт.

  1. Збір інформації. Дизайнери вивчають потреби та цілі організації, вимоги керівництва та побажання персоналу.
  2. Планування простору. На цьому етапі спеціалісти намічають зони приміщення, їхнє розташування в залежності від специфіки діяльності компанії. У проекті офісу обов’язково пропрацьовується кабінет керівництва, сантехнічні приміщення тощо.
  3. Створення загальної концепції проекту. Етап характеризується розробкою загальної концепції, яка включає стиль, палітру кольорів, матеріал та інші деталі приміщення.
  4. Візуалізація простору та проектування. За допомогою спеціальних програм дизайнери дають можливість замовникам віртуально продивитися фінальний результат робіт за допомогою 3D-проектування.
  5. Вибір меблів. Етап включає підбір обладнання, яке характеризується практичністю та відповідає вимогам компанії.

Дизайнери займаються розробкою усіх креслень та інших компонентів, які будуть активно застосовуватися у реалізації дизайну офісного приміщення, для кращого розуміння замовником загальної концепції.

Популярні стилі дизайну офісного приміщення

Офіси характеризуються одним панівним стилем, який береться за основу, а все інше – тільки оригінальне додавання для створення унікального вигляду. До найпопулярніших стильових рішень дизайну офісного приміщення належить наступне:

  • мінімалізм – головна риса стилю полягає у виключному лаконізмі, який і придає дизайну шарм;
  • модерн – відрізняється витонченістю форм та виразністю декору;
  • лофт – такі проекти офісних будівель передбачають свободу в оформленні, де проглядається поклоніння естетиці старих промислових будинків.

При проектуванні дизайну офісу потрібно обов’язково орієнтуватися на параметри приміщення. Стиль мінімалізму підходить практично будь-якій будівлі, коли створити атмосферу лофту в кімнатах з низькими стелями буде важко.

Юлія СПЕНСЕР

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.