Каньйони навіть в Карпатах дивина, а на рівнині й поготів. То ж коли я почув про великий каньйон біля Львова – спочатку не повірив.
Попри свою неймовірну красу та особливу атмосферу, цей каньйон досі є маловідомим. Одна з причин: потрібно бути дуже талановитим фотографом, аби вповні передати його велич.
Інша – він не позначений на жодній карті! Тому зараз Ви читаєте чи не першу в інтернеті статтю про це місце з www.RDZS.org
Каньйон це глибока долина між двома вертикальними кам’яними стінами висотою кілька поверхів. Все це оточене пралісом та покрито мохом. Природа тут незаймана і гуляєш наче в тропіках.
Та що я Вам розповідаю, приїдьте і побачте все на власні очі: це лише 40 км від Львова. Каньйон доступний навіть для дітей, а в статті є детальний опис маршруту та цікаві місця поруч.
Опис маршруту до каньйону
До каньйону вирушаємо з села Верин (ось точка старту). Це те ж місце, що і на ґрот Прийма.
Зі Львова до точки старту є дві дороги. Простіша і нудніша по трасі Київ-Чоп з поворотом на місто Розділ.
Або на 10 хв довша, зате значно цікавіша та з неймовірними краєвидами на Карпати. Рекомендую другу дорогу, навіть в дощ вона суха і проїзна для легкових авто. Ось координати початку цієї дороги в м. Миколаїв. Далі весь час прямо (навігатор проведе) до точки старту.
Від точки старту до каньйону всього 1300м. Тисячу з них можна проїхати на трішки вищій машині чи велосипеді, ще 300 метрів прийдеться пройти пішки.
Їдемо попри підприємство (по праву руку) і зразу за ним буде малопомітний з’їзд праворуч вниз.
Ґрунтовою дорогою виїжджаємо на симпатичну галявину з шляк-баумом 🙂 в кінці. Тут лишаємо авто чи велосипеди і останні триста метрів йдемо пішки.
За шляк-баумом повертаємо у перший поворот ліворуч і йдемо вздовж глибокого яру. Він буде весь час по ліву руку. Потім дорога починає підніматися вгору.
Тут є два варіанти продовження маршруту. Важчий але цікавіший – спуститися в яр і ним, через праліс, дійти до каньйону.
Простіший варіант піднятися дорогою нагору, а потім скотитися схилом вниз безпосередньо до входу в каньйон.
Не знаю як тут взимку, але влітку панує надзвичайна атмосфера загубленого світу. Вертикальні скелі, ліани плюща, старі надписи та, навіть, українські скорпіони! (неотруйні)
Ось відео як там є всередині
Що тут ще є цікавого
Крім каньйону, в цьому лісі є ще ґрот Прийма, де колись жили неандертальці. Доволі непересічне місце яке точно вартує відвідати на авто, велосипеді чи пішки. Початок маршруту від тієї ж точки старту, що й на Каньйон.
“Та він же складається з людських кісток”, – подумаєте Ви, вперше побачивши ґрот Прийма. Вода, вітер та мільйони років сонця зробили з пісчаної скелі витвір мистецтва. В суху погоду до ґроту можна під’їхати на авто. Пішки від села Верин буде тридцять хвилин приємної прогулянка буковим лісом.
Також, на подвір’ї церкви навпроти початку маршрут до ґроту Прийма, стоїть справжній тисячолітній дуб. І він досі дає жолуді!
Потрібно мінімум сім дорослих людей, щоб обійняти цього велетня. Хто за століття біля нього тільки не бував… Відвідайте дідугана і Ви, поки ще росте!
Ось координати дуба.
Сподобалися місця? Тоді підписуйтеся на наш Телеграм канал щоб знати більше куди поїхати біля Львова!
Дякую Михайлові Палюху за ідею написання цієї статті.
Джерело www.RDZS.org
Андрій РИШТУН