Новаківський від Новаківських, або картина, що посіла достойне місце

1669

В пятницю, 11 березня 2016 року,  з нагоди дня народження відомого українського художника Олекси Новаківського у Львівській національній картинній галереї мистецтв імені Бориса Возницького презентували роботу художника «Портрет Дмитра Левицького».

Цю роботу Львівській національній картинній галереї подарували з приватної колекції внучки митця Ольга та Оксана Новаківські. Картина перебуватиме у постійній експозиції. Про це розповіла заступник генерального директора ЛНГМ ім. Бориса Возницького Іванна Новаківська.

Олекса Новаківський «Портрет Дмитра Левицького»
Олекса Новаківський «Портрет Дмитра Левицького»

“Картина була написана Олексою Новаківським у 1933 році в характерній для художника імпресіоністичній манері виконання. Ім’я політичного діяча Дмитра Левицького, який протягом 1919 – 1921 років був послом Української Народної республіки в Копенгаген, сьогодні незаслужено забуте. Його портрет достойний, щоб експонувати у залах Галереї мистецтв», – зазначила Іванна Новаківська.

Заступник генерального директора ЛНГМ ім. Бориса Возницького Іванна Новаківська відкриває картину для огляду
Заступник генерального директора ЛНГМ ім. Бориса Возницького Іванна Новаківська відкриває картину для огляду

Олекса Харлампійович Новаківський – народвися 14 березня 1872 року в с. Ободівка, Сх. Поділля. Один з найбільш самобутніх українських митців першої половини минулого століття. У своїй творчості порушував філософські і суспільно-значущі теми. Закінчив Краківську академію мистецтв. Оселившись у Львові на запрошення глави Греко-Католицької Церкви, Митрополита Андрея Шептицького, розгорнув активну педагогічну діяльність. Мистецька школа, очолювана Новаківським, виховала цілу плеяду визначних українських митців, серед яких: Святослав Гординський, Михайло Мороз, Григорій Смольський, Василь Дядинюк, Мирон Левицький, Ярослав Лукавецький, Іванка Нижник-Винників та ін.

Ористарх БАНДРУК

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.