З 20 січня 2022 року, в кав’ярні “Мазурек” (вул. Валер’яна Поліщука, 83) можна оглянути унікальну виставку Наталі Бугайової-Гуменюк “Незвичайне в звичайному”.
Експозицію виставки складають 16 робіт в авторській техніці під назвою ганчбинт. Ага, і я приблизно так відреагував, коли вперше почув це слово. А коли дізнався, що роботи виконані бинтами, чекав побачити чергову “несмачну кічуху”. Погодьтеся, портрет створений бинтами не обіцяє високої естетичної досконалості.
Але вже перший погляд на виставку заставив мене подивитися на неї вдруге, і… втретє… Не міг собі уявити, що звичайний бант може бути таким потужним інструментом для творчості. Тут і графічний підхід, і наcиченість олійних фарб, і легкий натяк акварелі.
Логічно що я не міг пропустити нагоди поспілкуватися з мисткинею і дізнатися більше про цю унікальну техніку.
“Одного разу, миючи посуд побачила, що поряд лежить кухонна ганчірочка, дивлюся – такий гарний барельєф, подумала, що треба сфотографувати. Потім почала той барельєф поправляти і так з’явилася серія фотографій, які виклала в інтернет. Ось так почалася серія цікавих робіт з ганчіркою. А потім мені трапилася марлева серветочка, з якою я теж попрацювала і подумала, що це дуже гарно, вона прозора, має щось на зразок 3D.
Тоді я робила різні барельєфи, а потім спробувала створити з ганчірочки портрет, бо я люблю їх малювати. Це був портрет тата. Я його сфотографувала, виклала у фейсбук, отримала схвальні відгуки і зрозуміла, що можна з тканини зробити не тільки абстрактні речі, а й портрети.
Потім, уже з бинта спробувала створити портрет мами. Згодом були ангел, кіт, дівчинка та інші речі, всім дуже подобалося і багато просили та радили робити виставку, бо це нова техніка, щось цікаве. Крім того я почала робити кольорові роботи, а ще зрозуміла, що можна робити різні фактури і це ще цікавіше”, – розповідає мисткиня.
Погодьтеся, дивовижна історія, адже Наталя художник-модельєр за професією і усе життя працювала за спеціальністю. До такої незвичної творчості спричинилася пандемія. А тут, як кажуть, головне розпочати. А далі всі пішло само по собі.
“За експонування виставки домовлялася не я, а люди, які побачили мої роботи. Вони знайшли Євгена Булавіна та розповіли йому про мене. Йому сподобалося і протягом двох місяців я ще доробляла роботи для виставки”, – каже Наталя.
Ось так, для когось криза, – а для когось нові можливості. Зрештою, можете самі переконатися. Виставку Наталі Бугайової-Гуменюк “Незвичайне в звичайному” можна оглянути в кав’ярні “Мазурек” (вул. Валер’яна Поліщука, 83) до 20 лютого. Якщо нас знову не закриють на локдаун. Вже сплюнув.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ