Сьогоднішнього листопадового недільного ранку запрошую вас, разом з незмінним партнером Торговою Маркою Кава Старого Львова, дізнатися трохи більше про кавові напої, та як їх правильно готувати.
Щоб детально розібратись у тонкощах приготування і вживання напою, що бадьорить і дарує заряд енергії з самого ранку, варто першочергово враховувати види кавових напоїв. До найпопулярніших відносяться наступні:
- Еспресо. Це легендарний напій, який характеризується насиченим смаком і ароматом. Щоб відчути максимальну насолоду, випивати його слід відразу після приготування, не чекаючи, поки він стане теплим. Подається еспресо в спеціальному горнятку – демітассе. Такий посуд переважно виробляється з товстої порцеляни з маленьким діаметром дна. Разом з еспресо прийнято подавати воду кімнатної температури, яку потрібно вживати перед дегустацією напою для активації смакових рецепторів.
- Кава по-віденськи. Вона представляє собою еспресо з додаванням збитих вершків. Подавати напій потрібно відразу після приготування, щоб вершки не втратили своєї пишності. Перемішувати каву перед вживанням не потрібно.
- Капучіно. Якщо вас цікавить кава в зернах чи мелена з ніжним присмаком, оберіть капучіно. Завдяки тому, що напій готується з додаванням молока, цукрувати його додатково немає необхідності. Піну також не потрібно перемішувати, її краще випити в комплексі. Подається капучіно при температурі 60-65 градусів.
- Романо. Якщо бажаєте скуштувати нестандартні різновиди кавових напоїв, зверніть увагу на позицію з додаванням лимону. Романо вживати можна не лише гарячим, а й охолодженим. Готується напій на основі традиційного еспресо. Лимон додається на декілька секунд, після чого забирається, щоб уникнути зайвої гіркоти.
- Коретто. Вирішили купити мелену каву та приготувати її за особливим рецептом – спробуйте коретто. Цей напій представляє собою класичний еспресо, після приготування якого додається міцний алкоголь, переважно, віскі чи коньяк. Найкраще його вживати в холодну пору, адже кава, створена таким чином, чудово зігріває.
- Альтернативна кава. Якщо вам захотілось замовити каву в зернах чи мелену та потішити себе новинкою, спробуйте приготувати slow coffee. Для цього потрібно використати не кавомашину чи турку, а сифон, аеропрес або пуровер. Судячи з назви, напій потрібно пити довго і помаленьку. Коли slow coffee після заварювання трішки постоїть, він насититься киснем і у ньому розкриються нові смакові нотки.
Найкращою для приготування перелічених вище напоїв стане кава робуста або бленди. Така продукція характеризується чітким аромоксамитом і насиченим смаком.
Наталка СТУДНЯ