Будинок на вулиці Січових Стрільців, 6, у якому з 1939 року функціонує бібліотека, є пам’яткою архітектури ХІХ ст., збудованою за проектом відомого архітектора Е.Кьохлєра у 1860 році. Будівля належала сім’ї графа Бадені.
За офіційною версією, граф Станіслав Генрих Бадені (1877-1943), юрист, меценат, заповів його медичному факультетові. Але також поширена думка, що граф свого часу так тікав від радянської влади, що комусь щось заповідати просто не мав часу.
З першого погляду сам будинок нічим особливим не вирізняється на фоні вулиці. Класичний львівський фасад. Але його дворик починає інтригувати. Щось тут дисонує з тим, що ми звикли бачити. Спробуйте знайти ці особливості на фото.
На особливу увагу заслуговують сходи. Навіть за майже п’ятдесятилітнє перебування радянської влади, видно їх колишню красу та велич. І ще цікавий факт – на стадії будівництва (1860 рік!), було спроектовано та інстальовано ліфт, який справно працював, за словами очевидців, до середини вісімдесятих років двадцятого століття. На даний час залишилась тільки ліфтова клітка.
Захоплюють своєю вишуканою простотою каміни та пічки, а їх тут багато, і кожен камін чи пічка – просто шедевр.
Зали та кімнати ще зберегли свою неповторну ліпнину та позолоту. Вона тут і і на стінах, і на стелі. а паркет мабуть переживе ще й нас.
На дверях на на дверних рамах ручної роботи, теж присутні орнаменти з позолотою. А над деякими – родовий графський герб. А ще, кажуть поносах тут бродить привид графині, котра нібито померла не своєю смертю.
От якби ще цю всю красу відреставрувати! Може й знайдуться меценати і врятують будинок від руйнування.
Партнер посту: Если у вас есть предприятия, которые не работают и вам нужна ликвидация ооо с нулевым балансом, лучше обратиться к профессионалам.