В неділю, 17 липня 2016 року, в рамках акції «Ніч у Львові», в Музеї етнографії та художнього промислу НАН України (пр.Свободи, 15) львів’яни та гості міста мали нагоду оглянути найбільшу в Україні колекцію годинників XV-XX століття.
В експозиції, котра пропонувалась до огляду, представлено близько 100 рідкісних експонатів, виготовлених майстрами Німеччини, Франції, Англії, Швейцарії. Відвідувачі мали змогу прослідкувати еволюцію хронометрів (від сонячних до механічних); побачити як відобразилися мистецькі стилі та смаки на оправах годинників; відзначити їхнє багате оздоблення (інкрустація, карбування, розпис емалями).
Музичний початок екскурсії та цікава розповідь не залишили байдужими відвідувачів і створили справжній ажіотаж серед охочих оглянути експозицію.
“Ми з чоловіком спеціально збиралися на цю нічну екскурсію. Це ж так цікаво потрапити в експозицію з такою кількістю унікальних годинників, більшості яких більше сотні років. Які розумні майстри колись їх зробили і скільком людям ці годинники стали у пригоді”, – ділиться враженнями Дарія з Харкова. Вона з чоловіком Олександром спеціально приїхала на фестиваль “Ніч у Львові”.
Приємно зазначити, що протягом недільної ночі, з 20.00 вечора і до 02.00 ночі в Музеї етнографії та художнього промислу НАН України (пр.Свободи, 15) всі екскурсії були переповнені поціновувачами унікальної експозиції.
“В найближчих планах Музею по-новому підійти до експозиційної культури, запропонувати нашим відвідувачам незвичний погляд на нашу експозицію, захопити їх увагу і дивувати, дивувати і ще раз дивувати”, – ділиться планами заступник директора з музейної роботи музею етнографії та художнього промислу у Львові, Андрій Клімашевський.
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ