Минулого тижня, 23 травня 2018 року, у приміщенні Львівської духовної семінарії Святого Духа (вул. Хуторівка, 35) відбувся третій і завершальний сезон унікального благодійного заходу «Таємниці старої Лаври або молитва до Митрополита», під час якого митці різних галузей мистецтва у свій спосіб складали молитву до Праведного Митрополита Андрея Шептицького.
Приємно зазначити що у третьому сезоні організатори передали на відновлення Лаври 146 тисяч 750 гривень.
Проект «Молитва до Митрополита..» розпочався улюбленим і знаним твором «Felicità» (Щастя – це триматися за руки, щастя – це коли летить наша пісня любові, щастя – це співати дуетом стільки, скільки захочеться…Felicità…Felicità), у виконанні духового оркестру Львівської Духовної Семінарії Святого Духа. Саме духовий оркестр семінаристів залишився найвірнішим для проекту, оскільки відкривав його у всіх трьох сезонах.
Особливо цінним гостем концерту став Владика Ігор, архиєпископ і Митрополит Львівський. Владика виступив з привітальним словом, в якому подякував усім митцям за їхню працю і бажання допомагати у таких необхідних благодійних проектах на підтримку старовинних церков. Митрополит нагородив грамотами ключових осіб проекту: о.-ректора Ігоря Бойка, художника Тараса Лозинського, «Дударика» в особі Дмитра Кацала, ВФ «Піккардійську терцію», композитора і співака Віктора Морозова, а також автора проекту Оленка Білоус.
Єрм. Юстин Бойко – монах-студит, що свого часу відкрив для Львова унікальну перлину спадщини Шептицького у «Шевченківському гаю» розповів присутнім про о. Климентія Шептицького, рідного брата Митрополита Андрея, ім’я якого носить сьогодні Музей народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького у м. Львові.
“Завдяки отцю Климентію Шептицькому. Саме він був тим, стараннями якого до Львова з с. Кривки була перенесена церкви св. Миколая, яка на новому місці була переосвячена як церква Святої Софії – Премудрості Божої. Вона стала головним храмом Лаври, а водночас першим об’єктом Музею просто неба. Тому, воістину чудом і історично справедливим було рішення присвоїти теперішньому Музеєві народної архітектури та побуту у Львові ім’я Климентія Шептицького. Другим, принаймні для мене особисто, справді діянням Божого перста, стало те, що навколо ідеї відродження цієї унікальної перлини спадщини Шептицьких у Шевченківського Гаю, згуртувалися поважні представники культурних та мистецьких кіл Львова і взагалі цілої України. Це і художники, і скульптори, і колекціонери, і співаки, меценати, семінаристи, студенти, одним словом люди різного фаху і здібностей та обдарувань”, – наголосив єрм. Юстин.
У третьому сезоні учасник вокальної формації «Піккардійської Терції» Славко Нудик був співведучим, а п. Роман Турянин, поділився своїми враженнями від проекту: «Дякую за чудову можливість розділити з вами радість від благословенної роботи. За теплу і світлу атмосферу молитовності і жертовності. Добрі справи завжди спершу благословляються на небесах. Для мене це був ще один приклад Божоі любові і любові до Бога, як своєчасно в сьогоднішній день всім нам спинитися і усвідомити про першочергове місце Бога в нашому житті, про милосердя , доброчинність. Робімо добрі справи вже сьогодні, зараз. Особливо в такий нелегкий час для нашого народу. Пам‘ятаймо про приклади самопожертви і любові які показав нам своїм життям Митрополит Андрей Шептицький. Стіймо пліч о пліч, помагаймо один одному, чуймося, любімо Бога! – закликав Роман Турянин, один з Піккардійців.
В рамках проекту відбувся концерт композитора і співака, легендарного львівського романтика Віктора Морозова і гурту «ББ Галичина». Концерт, який перетворився у молитву серед картин, квітів і свічок.
“Вчора я зрозуміла цілющу силу музики і голосу. Музика, яка наповнює кожну клітину, і судини уже несуть не кров, а мелодію. Мелодію, яка зцілює наші душі. Повертайтеся до Львова !!!” – поділилася своїми враженнями Оленка Білоус.