На Львівщині відкрили пам’ятник депортованим українцям з Малкович

723
селі Великі Глібовичі
селі Великі Глібовичі

У селі Великі Глібовичі на місцевому цвинтарі освятили пам’ятний знак депортованим українцям з Малкович.

Пам’ятник створений за сприянням нащадків, громади села Великі Глібовичі, де знайшли прихисток депортовані українці – багаточисельна громада вихідців з Малкович, а також отця Миколи Стручинського з церкви Успіння Пресвятої Богородиці.

Участь у заході взяли голова Львівського регіонального суспільно-культурного товариства «Надсяння», заступник голови комісії з питань історико-культурної спадщини та туризму Соломія Риботицька, депутат обласної ради Степан Пилип, громада села.
Пам’ятник виконаний, як дипломна робота студентів КЗ ЛОР Львівського фахового коледжу декоративного та ужиткового мистецтва ім. І.Труша Анни Зайцевої та Христофора Оробця, під керівництвом Ярослава Юзьківа.

Відкриття пам’ятника депортованим українцям з Малкович в селі Великі Глібовичі
Відкриття пам’ятника депортованим українцям з Малкович в селі Великі Глібовичі

Олена Падовська розповіла історію свого батька, на очах якого у 1945 році вбили батьків та сусідів, а його примусово вивезли з Малкович на Львівщину. Усе життя чоловік вболівав та переживав за долю своїх односельців, та хотів, щоб у Підкарпатському воєводстві було теж належне вшанування жертв депортацій.
«Не маємо права забувати про трагедії нашого народу. Увічнення пам’яті – це наша данина тим людям, які жорстоко постраждали від комуністичних режимів», – наголосила Олена Падовська.

Довідково:
Українське село Малковичі біля Перемишля знищене в результаті депортації українців Надсяння (1944-1947 рр.). Перед виселенням українське населення зазнало жорстоких катувань. У 1939 році населення Малковичів становило 1170 осіб. З них більшість – українці. У ніч з 17 на 18 квітня 1945 р. в селі було вбито щонайменше 133 українця. Їх прізвища документально встановлені — переважно це були діти та жінки.

 Наталка РАДИКОВА

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.