На Львівщині розвивають унікальну бананову ферму

7988
Бананова ферма в Липниках
Бананова ферма в Липниках

За 10 км від Львова у селі Липники розташована унікальна бананова ферма. Її власники — подружжя Андрія та Надії Трушів. Перших відвідувачів вони почали приймати за місяць до початку карантину, пов’язаного з пандемією СOVID, а потім свої корективи внесла війна.

Та попри всі складнощі, родина продовжує працювати та розвивати ферму. Сьогодні у теплицях ростуть банани, лимони, мандарини, апельсини, барбадоська вишня, папая, маракуя, гранат, інжир, лавровий лист, кориця, фікуси та інші екзотичні рослини. Цій справі передувало вирощування печериць, салатів, руколи, кінзи — урожай продавали у ресторани. Але Андрій завжди мав бажання вирощувати щось унікальне, і в цьому його підтримав батько — Ярослав Труш.

Бананова ферма в Липниках
Бананова ферма в Липниках

Побачивши передачу про українського вченого, який вивів сорт лимона Київський великоплідний, я запропонувала поїхати до нього. Побачене нас приємно вразило, ми надихнулися. Батько Андрія із задоволенням переключився на цю справу, вивів свої сорти помідорів, персика, згодом почав вирощувати банани та папаю. Тож без нього ми б не втілили свій задум у життя. Це спочатку була як бізнес-ідея, але ми точно не мали стільки знань, ми й зараз вчимося, а от знання батька нас дуже підтримують.

Перші саджанці родина придбала у цього ж ученого, потім були спроби замовити саджанці в Україні, за кордоном. Не завжди були вдалі випадки, але бажання знайти й виростити щось оригінальне все ж таки переважило. Тож сьогодні теплиці бананової ферми знаходяться на 10 сотках. Перша була схожа на термос-теплицю, але дещо модернізована на сучасний лад.

Бананова ферма в Липниках
Бананова ферма в Липниках

«Наступну теплицю ми більше планувати під банани, папаю, оскільки вони доволі високорослі й потребують більше світла. Тож друга теплиця у нас в іншому стилі, тут ми постелили теплу підлогу і встановили тепловий насос», — пояснює Надія.

Вона додає, що основа для вирощування банана — багато світла і тепла. Має значення перелив.

«Найбільший банан у нас висотою 5,2 м. Купуючи його, я знала, що найвища точка нашої теплиці — 5,2 м, а він мав бути 4 м заввишки. Та, чесно кажучи, йому так умови підійшли, що якби теплиця була на 8 м, то й він був би таким. Тож ми його обмежуємо, ріжемо, адже він зависокий. Цей сорт називається Айс Крім, він справді разюче відрізняється від інших. Найменший банан у нас tiny, у нього є теж своя специфіка, адже карликові сорти більш вибагливі у вирощуванні й ростуть повільніше», — розповідає власниця ферми.

Наталка СТУДНЯ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.