“Митець з Україною в серці”, або концерт до ювілею Василя Барвінського

1031
"Митець з Україною в серці", або концерт до ювілею Василя Барвінського
"Митець з Україною в серці", або концерт до ювілею Василя Барвінського

В середу, 14 березня 2018 року, о 16.00 в експозиції Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського відбудеться концерт “Митець з Україною в серці”, приурочений до 130-літнього ювілею композитора Василя Барвінського (1888 – 1963) та дня народження його близького приятеля художника Олекси Новаківського (1872 – 1935).

Василь Барвінський
Василь Барвінський

Мистецький захід відбуватиметься у залі, в якому 1913 – 1935 роках знаходилась творча майстерня Олекси Новаківського, а також зосереджувалась основна діяльність приватної мистецької школи художника.

Експозиція Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського.
Експозиція Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського.

Тут представлено твори львівського періоду – часу найбільшого розквіту таланту митця. У цих стінах художник, не залишаючись осторонь суспільно-політичних реалій і реагуючи на духовні потреби рідного народу, створює потужні за своїм ідейно-семантичним наповненням символіко-алегоричні та метафоричні композиції.

Одразу по переїзді до Львова митцеві замовили виконати чотири алегоричні панно для Музичного інституту ім. М. Лисенка. Сьогодні у цій будівлі  –  пам’ятці українського модерну, яка зведена у 1914—1916 рр. – головний корпус Львівського державного музичного училища імені Станіслава Людкевича. Медальйони мали органічно доповнити настінні розписи Модеста Сосенка, створені в стилі українського модерну. В експозиції представлено два з них – «Мистецтво» та «Наука» (обидва – 1915 року).

Олекса Новаківський. Портрет Олександра Барвінського «Перед бурею» (1932)
Олекса Новаківський. Портрет Олександра Барвінського «Перед бурею» (1932)

Олекса Новаківський створив галерею портретів своїх відомих сучасників. У цих творах його експресивний малярський почерк поєднується із символістичною поетикою. В експозиції представлено портрети пізньої, зрілої фази творчості митця, зокрема і портрет громадського діяча, історика і педагога, батька композитора Василя Барвінського –– Олександра Барвінського «Перед бурею» (1932).

Василь Барвінський з ученицею
Василь Барвінський з ученицею

На експозиції музею у робітні митця, серед барвистих полотен О. Новаківського, викладач-методист Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича Роксоляна Гавалюк оповідатиме про визначного представника української музичної культури XX ст. Василя Барвінського та надавати коментарі до  його творів.

Постер концерту "Митець з Україною в серці"
Постер концерту “Митець з Україною в серці”

Віолончельні композиції відомого українського композитора, піаніста, музичного критика і педагога Василя Барвінського виконуватимуть відомий львівський музикант Ярослав Мигаль (віолончель) та викладач Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича Галина Курилич (фортепіано), а заключну частину з «Української сюїти» – лауреат міжнародних конкурсів Надія Граб (фортепіано). Романси на слова українських поетів прозвучать у виконанні Заслуженої артистки України Наталії Дитюк (сопрано) та Галини Курилич (фортепіано).

Ірина РІЗУН
завідувач Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.