Мистецький перфоманс «Містерія – Перезавантаження» (відео)

478
Мистецький перфоманс «Містерія – Перезавантаження»

23 грудня, у цей особливий передріздвяний час, у храмі Різдва Пресвятої Богородиці, що на Сихові, відбувся мистецький перфоманс «Містерія – Перезавантаження».

Головним зображальним центром події стало монументальне полотно під назвою «Жертовність» талановитого художника Мирона Катарана. На полотні зображені стилізовані портрети чотирьох постатей світового рівня: Івана Павла ІІ, Матері Терези, Отця Піо та Шарбеля.

Мистецький перфоманс «Містерія – Перезавантаження»
Мистецький перфоманс «Містерія – Перезавантаження»

Як розповіла авторка ідеї та кураторка проєкту Христина Береговська, ці богопосвячені особистості художник вибрав не випадково: вони були не тільки святими, але й відомими «політиками», які працювали і зцілювали людство кожен у своїй  гарячій точці пандемій. Жертовність є спільною рисою цих людей!  Жертовність сьогодні одна з найактуальніших та найхарактерніших рис наших медиків!

Ідея проєкту – засобами візуального мистецтва та інструментальної музики показати героїзм наших медиків, а також продемонструвати тонкий взаємозв’язок медичної та мистецької сфер у спробі подолання важких втрат в час пандемії.

Мистецький перфоманс «Містерія – Перезавантаження»
Мистецький перфоманс «Містерія – Перезавантаження»

Місія проєкту – відкрити для глядача творчість невідомого талановитого митця Мирона Катарана, який своїми роботами хоче сколихнути байдужість суспільства та через мистецтво ретранслювати тему жертовності/самопожертви, до якої сьогодні апелюють провідні мистці світу в різних  авторських техніках і жанрах.

Художник Мирон Катаран використовує у монументальному малярстві замість традиційних пензликів лікарські шприци різної специфікації, а фарби розводить медичними розчинниками, чим досягає неповторного колориту та фактури своїх мистецьких творів. Лейтмотивом твору є тернова гілка, переплетення якої укладає найменшу рису на обличчі кожного портретованого святого.

Емоційної напруги на заході додавали симфонічні мелодії Моцарта, Скорика, Вівальді у виконанні камерного оркестру «Віртуози Львова» та мистецьке відео Христини Гевко, яке підкреслило зв’язок медицини і малярства. Родзинкою події став пластичний етюд у виконанні акторів Першого українського театру.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.