Традиційно п’ятий рік поспіль у серпні відбудеться фестиваль «Музика у старому Львові». Цьогоріч фестиваль триватиме з 11 до 26 серпня. І, як завжди – паралельно з польською “Музикою у старому Кракові”, якій, до слова, 43 роки.
«Родзинка» фестивалю в тому, що класичну музику наближують та роблять доступнішою для широкого загалу. Ще одна річ, що виокремлює його серед інших – він, великою мірою, орієнтується на туристів, адже всі локації – це популярні і часто відвідувані пам’ятки архітектури.
«2018 року історичною подією буде другий приїзд директора краківського фестивалю Станіслава Ґалонського, хоч він вже поважного віку, але патріотично налаштований. Символічно, що цьогоріч заключний концерт фестивалю – у гарнізонному храмі свв. апостолів Петра і Павла, де розпочався перший концерт «Музики» 5 років тому. Цього разу у нас виступатиме багато музичних подружніх пар: дует гітаристів з Харкова, львівські – Олена та Ігор Мацелюхи, подружжя Беруцьких з Польщі. Загалом буде більше ста виконавців. За п’ять років цей фестиваль для багатьох став дуже душевним і близьким для сприйняття музики у храмах. Храми мають особливу акустику, де кожна нота торкається серця слухачів, тому кількість музикантів незначна», – розповідає засновник фестивалю Сергій Бурко.
Цьогорічна програма фестивалю побудована таким чином, що концерти проводять три дні щотижня: п’ятниця, субота і неділя, коли у Львові найбільший по тік туристів. В період святкування Дня незалежності України – 24, 25 та 26 серпня – по два концерти щодня. І саме у цьому періоді звучатиме цикл «Музика у княжому Львові» – «родзинка» фестивалю, де для відвідувачів відкриватимуть храми княжої доби – церква Івана Хрестителя, церква св. Миколая, Італійське подвір’я та ін.
Організатори події розглядають і нові ідеї. До прикладу, концерти просто неба, з «попсовими» музичними проектами. Але це втілення вимагає значного технічного оснащення, адже Львів – місто з дуже несподіваною погодою.
Наталка РАДИКОВА