8 липня 2018 року в творчій майстерні Олекси Новаківського (Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського – вул. Листопадового Чину, 11 (навпроти Собору Святого Юра)) всіх охочих запрошують прослухати екскурсію про роль рисунку у творчості художника, оглянути на експозиції графічні композиції олівцем, пером, вуглем роботи визначного українського митця та створити власний великоформатний твір вуглем.
Художньо-меморіальний музей Олекси Новаківського (відділ Національного музею у Львові ім. А. Шептицького) відкритий у творчій майстерні та оселі славетного українського митця і є унікальною історико-культурною пам’яткою. Його оригінальна архітектура, ошатні, оздоблені вітражами інтер’єри, натхненні сяючими яскравими барвами полотен О.Новаківського ваблять львів’ян та гостей нашого міста.
Як пам’ятка культури музей має свою, вже понад столітню історію. Характерний червоно-цегляний будинок, витриманий у неороманському стилі, у ХІХ ст. звів відомий будівничий Іван Левинський, за проектом львівського архітектора Юліана Захарієвича для польського художника Яна Стики. 1907 року будівлю придбав митрополит Андрей Шептицький і наступного року подарував її Національному музеєві у Львові.
Представлені в експозиції твори О. Новаківського знайомлять глядача з великим світом ідей та образів, які надихали художника, розповідають про шляхи творчих шукань митця й особливості його малярського бачення.
У цьому приміщенні з 1923 по 1935 роки діяла Мистецька школа Олекси Новаківського, створена з ініціативи та за фінансової підтримки митрополита Андрея Шептицького. Ця перша у Східній Галичині українська художня школа вирізнялась чіткою національно-культурною орієнтацією й перетворилась в активний осередок духовно-мистецького життя краю. Вона стала унікальним явищем українського художнього шкільництва, посівши гідне місце в історії західноукраїнської культури ХХ століття.
Вартість участі у заході – 60.00 грн з особи. Попередній запис – обов’язковий за телефоном 0678514451.
Ірина РІЗУН
завідувач Художньо-меморіального музею Олекси Новаківського