Музей Новаківського запрошує на унікальну лекцію

879
Новаківський О. Юр при заході сонця. Картон, олія. 1023 р.
Новаківський О. Юр при заході сонця. Картон, олія. 1023 р.

У неділю, 22 грудня 2019 року, о 15:00 в Художньо-меморіальному музеї Олекси Новаківського (вул. Листопадового Чину, 11, біля собору св. Юра) відбудеться лекція “Приховані послання великого майстра: символізм у творчості Олекси Новаківського”.

Новаківський Олекса. «Втрачені надії/ Визволення». 1903-1908 рр. дошка, олія.
Новаківський Олекса. «Втрачені надії/ Визволення». 1903-1908 рр.

Відвідувачі матимуть нагоду дізнатися більше про характерну особливість творчості Олекси Новаківського як одного з зачинателів модернізму в українському мистецтві.

Постаті Олекси Новаківського (1872 – 1935), художника та педагога, належить особливе місце в історії новітнього українського мистецтва. Завдяки непересічному таланту та неординарній мистецькій візії Маестро не тільки залишив по собі чималий творчий доробок, але й виховав нове покоління українських митців. Притаманний творчості Олекси Новаківського символізм малярських образів дослідниця Л. Волошин називає «однією з найбільш інтригуючих, глибоко індивідуальних рис […] авторського самовираження» майстра.

02.Олекса Новаківський в момент творчого натхнення
02. Олекса Новаківський в момент творчого натхнення

Попри спорідненість із західноєвропейським символізмом кінця ХІХ – початку ХХ ст., символізм в інтерпретації О. Новаківського позначений виразним впливом української культурної традиції, наділений, як індивідуальними, так і національними особливостями.

04.Олекса Новаківський. «У задумі» (Портрет дружини художника), початок 1930-х рр.
04. Олекса Новаківський. «У задумі» (Портрет дружини художника), початок 1930-х рр.

Лекція розрахована на тих, хто цікавиться українським мистецтвом першої третини ХХ ст. та творчістю Олекси Новаківського. Вартість участі в заході – 40 грн.

Олександр ШЕЙКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.