В суботу, 19 березня 2016 року, в Мистецькій галереї Гері Боумена (вул. Наливайка, 18) відбулась презентація 3-го альманаху “Хіппі у Львові”, надрукованого у видавництві “Апріорі”.
Ця, на перший погляд невелика подія, перетворилася на справжній міжнародний з’їзд учасників та шанувальників руху хіпі як у далекі 60-ті та 70-ті, так і сучасної молоді. Адже, за словами організаторів презентації, рух хіпі не зник і яскравим проявом цього став Майдані Гідності. Власне Героям Майдану та Бійцям АТО автори присвятили третій випуск альманаху.
“Цей альманах, присвячений Героям Майдану і Героям АТО. Для хіпі головне свобода. Свобода – це головна цінність і боротьба за свободу – це те, що повинні робити хіпі в першу чергу. Львівські хіпі все життя боролися за свободу і в контексті останніх подій немає нічого дивного, що хіпі брали активну діяльну участь у цьому всьому.
Поза тим всім, в третьому альманаху надзвичайно художні, надзвичайно високі та духовні речі. Цей альманах найкраще, що було в нас до цього”, – сказав Ілько Лемко відкриваючи презентацію.
На презентацію видання з’їхалися гості не тільки з України, тут можна було побачити представників країн Прибалтики, Польщі, Угорщини, надійшла велика кількість листів та привітань з Росії.
«Третій альманах вийшов у грудні минулого року. Його тематика – це хіпі, хіпі ідеї, хіпі герої і не тільки львівські. Альманах продовжує лінію першого і другого, тобто висвітлює життя львівської центрової тусовки 60-70-х років. Сюжети, герої, події, все те, що складає сучасний епос Львова до творення якого залучені учасники тусовки і всі хто щось про це знає.
Вдалося розширити автуру альманаху і крім львів’ян у нас є окремий розділ, присвячений київським авторам, розділ, присвячений московським авторам і є розділ, де представлено творчість авторів з Вільнюса, Вроцлава, Праги, Лондона» – зазначив редактор альманаху Іван Банах.
Хіпі – це філософія Свободи, філософія життя, філософія що поєднує і мистецтво і поезію і музику. Музику, народжену на задвірках тоталітарного суспільства, котра, тим не менше, стала домінуючим символом передачі духу свободи між поколіннями.
“Коли я починав свою діяльність, то не думалось, що це щось буде значити, бо робив те, що подобалось собі і своїм колегам. Ми теж, я думаю, приклалися до зламу комуністичної системи, бо музика, можливо не так явно як слово, за письменниками полювали, висилали, заарештовували, а ми коли почали грати нас просто не помітили. А коли помітили, вже було пізно. Люди приходили слухати і проникалися ідеями вільності та свободи”, – розповів Юрій Шаріфов.
На закінчення, якщо так можна назвати, презентація переросла в драйвовий джем-сейшн учасників різних колективів, музичних напрямків та стилів. Стіни галереї героїчно витримали )).
Роман МЕТЕЛЬСЬКИЙ