Міські сходи у Львові. Сімка найвідоміших

3920
Міські сходи у Львові. 7 найвідоміших
Драбина в небо

На даху будівлі культурно-мистецького центру «Дзиґа» височіє просто в небо драбина. Автор ідеї – художник-архітектор з Америки Юнія Коваль.

Драбина в небо
Драбина в небо

Цю драбина називають архітектурним «поглядом», що символізує сходи в небо, вихід із архітектурного тупика. Жоден із екстремалів наразі не наважився перелізти через драбину, аби торкнутися рукою неба.

Студентські сходи

Студентський парк, розташований біля гуртожитків Львівської Політехніки, перехрещений сходовими прольотами. Вони єднають верхню і нижню частини парку, розташованого на схилах пагорба, між вулицею Сахарова та вулицями Бой-Желенського і Лукаша.

Студентський парк
Студентський парк

У польський період історії Львова це місце називалося Вулецькі пагорби, він назви цієї місцевості – Вулька. У липні 1941 року після вступу до Львова військ Третього Рейху тут відбувалося знищення львівських інтелігентів. У пам’ять про ці події на початку XXI століття споруджено меморіальний комплекс – Пам’ятник вбитим львівським професорам.

Сходи біля дитячої лікарні

Від подвір’я Музею національно-визвольної боротьби (вул. Лисенка, 23а) піднімаються сходи. Ведуть вони поміж дерев на вулицю Барвінських до дитячої лікарні «ОХМАТДИТ».

вул. Лисенка
вул. Лисенка
Сходи у парку Високий Замок

Парк Високий Замок є особливий тим, що він розташований на високій лісистій горі у самому центрі великого міста. І практично за 10-15 хвилин пішої ходи з будь-якого напрямку з гамірних вулиць можна потрапити у прохолоду і затишок віковічних дерев, де ніщо не нагадує про суєтність урбаністичного життя.

Високий Замок
Високий Замок

До оглядового майданчика, який знаходиться на висоті 413 метрів над рівнем моря, веде безліч сходинок – металевих, цегляних. Перепочити при складному підйомі можна на прольотах між сходовими частинами. Там же численні туристи залишають написи на згадку про свій візит на найвищу точку Львова.

Сходи у студмістечку Медуніверситету

Цими довгими сходами користуються, переважно, студенти Львівського  національного медичного університету ім. Данила Галицького, лікарі та пацієнти Обласної клінічної лікарні. Сходи з’єднують верхню і нижню частини студмістечка.

вул. Пекарська
вул. Пекарська
Старовинні сходи на вул. Вірменській

Біля одного з найстаріших храмів Європи – Вірменської церкви – є невеликі сходи. По ним ходили представники багатьох поколінь містян, адже побудовані вони були у XIV ст., тоді було зведено храм, як головну святиню вірменської громади Львова.

вул. Вірменська
вул. Вірменська
Веселкові сходи

Сірі і непримітні сходи між будинками по вулиці Личаківській біля Винниківського ринку креативні і творчі львів’яни перетворили на арт-об’єкт. Сходи пофарбували у різні кольори і, таким чином, вони стали черговою цікавинкою міста.

вул. Личаківська
вул. Личаківська

Наталія Бойченко

Джерела: lviv.travelarchive.wz.lviv.uauk.wikipedia.org

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.