В четвер, 8 грудня 2016 року об 11.00 в приміщенні Львівської обласної бібліотеки для дітей (вул. Винниченка, 1) у рамках проекту «Люди, що читають: літературна кав’ярня» відбудеться творча зустріч з письменницею та журналісткою Галиною Вдовиченко.
Мова піде про її роман «Маріупольський процес» – переможець «Коронації слова — 2015» у номінації «Ґранд-романи». У цьому романі — усе як на війні: втрати, біль, знову втрати… Батальні сцени і мирне життя, любов і ненависть, брехня і правда. Це наче путівник шляхами війни, де кожна деталь важлива і кожен крок убік — великий ризик.
“Процес читання «Маріупольського процесу» був би легким (з огляду на стиль твору), якби не серйозність явищ, про які в ньому йдеться. Тому читачам може бути важко читати цю книгу, як важко буває читати звіти з фронту: за кожним рядком: страждання. Роман цей доповнює наші знання про війну і про українців на війні й породжує знання, що страждання минуть, а українці і Україна будуть,” – написав про це журналіст Андрій Куліков.
Довідка
Гали́на Костянти́нівна Вдовиче́нко (народилась 21 червня 1959, Кольський півострів) — українська письменниця та журналістка.
У дитинстві разом з родиною часто переїжджала з місця на місце. Навчалась у школах Івано-Франківська, Надвірної, Рави-Руської, Москви, постійно бували у бабусі з дідом у містечку Отинія Коломийського району Івано-Франківської області, на батьківщині батька.
Закінчила філологічний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка.
Живе у Львові. Працює заступником головного редактора щоденної газети «Високий Замок». Має доньку та сина.
Серед захоплень — гірські лижі, дизайн одягу та інтер’єрів, колекціонування рукавичок…
Галина Вдовиченко дебютувала у 2008 році — з романом «Пів’яблука», який вийшов у видавництві «Нора-Друк» (Київ) і став лідером продажів на стенді видавництва під час роботи Львівського Форуму видавців-2008. Перший тираж книжки розійшовся протягом місяця.
Другий роман Галини Вдовиченко «Замок Гербуртів» отримав першу премію у номінації «романи» на конкурсі «Коронація слова — 2009», вийшов у світ під назвою «Тамдевін» у видавництві «Нора-Друк». Лише на Львівському Форумі видавців-2009 було продано 985 примірників роману «Тамдевін».
У 2010 році вийшов роман «Хто такий Ігор?» («Нора-Друк»).
У 2011 році у видавництві «Грані-Т» вийшла перша книжка Галини Вдовиченко для дітей — казкова повість «Мишкові Миші» з ілюстраціями художниці Анни Сарвіри.
Того ж року у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» (Харків) виходить роман «Бора», а у видавництві «Фоліо» (Харків) — антологія малої прози «20 письменників сучасної України», до якої увійшло оповідання «Брат».
2012 рік: роман «Купальниця» (видавництво «Клуб сімейного дозвілля») та участь у збірці видавництва «Фоліо» «27 регіонів України» (оповідання «Вулиця Дадугіна — вулиця Довбуша» про Івано-Франківщину).
2013 рік: з виходу казкової повісті «Ліга непарних шкарпеток» у видавництві «Клуб сімейного дозвілля» започатковано україномовну серію книжок для дітей. Галина Вдовиченко та Лариса Денисенко стали упорядниками антології “Жити-Пити. 40 градусів життя” – збірки творів сучасних українських письменників про алкоголь, до якої увійшло оповідання “Вікно” (вид-во “Клуб Сімейного Дозвілля”). У видавництві “Фоліо” побачила світ антологія “Історія України очима письменників” (оповідання “Княгиня та вогняна саламандра”). Наприкінці 2013-го року у видавництві “Клуб сімейного дозвілля” одночасно вийшли роман “Пів’яблука” у новій авторській редакції та продовження цього роману – “Інші пів’яблука”. Видавництво Старого Лева видало збірку “13 різдвяних історій”, серед яких – “Повернення до Матроської тиші” Г. Вдовиченко.
2014 рік: у видавництві “Клуб Сімейного Дозвілля” вийшла колективна збірка оповідань “Ода до радості” (упорядник Галина Вдовиченко), оповідання “Запах скошених кульбабок”. Участь в антології вид-ва “Фоліо” “Україна-Європа” (уривок “Пінзель у Парижі”), у збірці “Видавництва Старого Лева” “Друзі незрадливі” (оповідання “Умка, Умас, Умич”), та в авторському проекті Оксани Забужко “Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву”, упорядниця Тетяна Терен, вид-во “Комора”.
2015 рік: у “Видавництві Старого Лева” вийшла повість-казка для дітей “36 і 6 котів”. У видавництві “Клуб сімейного дозвілля” – колективна збірка “Волонтери. Мобілізація добра”, укладач Ірена Карпа, (до збірки увійшло оповідання “Госпіталь. Розвантажувальні дні”). У цьому ж видавництві побачила світ авторська збірка – роман “Тамдевін” (нове видання) плюс “Вовчі історії замку Гербуртів”, а на Форумі видавців-2015 Клуб сімейного дозвілля презентував роман “Маріупольський процес”. Участь у колективній збірці “Маслини на десерт” (видавництво “Фоліо”, серія “Добрі історії”) – оповідання “Никифор та інші чоловіки у грі “Вірю-не вірю”). Участь у колективній збірці “Львів. Кава. Любов” (КСД).
2016 рік: книжка для маленьких “Засинай. Прокидайся” (“Видавництво Старого Лева”), участь у колективній збірці з серії “Дорожні історії” КМ БУКС “Аеропорт і…”. Вихід авторської збірки малої прози “Ось відкрита долоня” у видавництві “Клуб Сімейного Дозвілля”.
Людмила ПУЛЯЄВА-ЧИЖОВИЧ