Журналістська робота – це завжди знайомства із неймовірними людьми! Як гадаєте, як воно – розмовляти із чоловіком, який організував понад 45 000 подорожей та працює у сфері туризму понад 12 років? Це неймовірно! І не лише тому, що він – мегацікава людина! А завдяки тому… Загалом не поспішаймо, все за чергою.
Отож, Тарас Антонів – паломник, учасник експедиції, гід та львів’янин, який місяцями може жити в Сполучених Штатах Америки. До того ж він – директор турфірми «AntonivTour.Com». Разом зі своїми клієнтами влаштував флешмоб, який потрапив до «Книги Рекордів України».
На сьогодні відвідав 45 країн світу. Його часто запрошують в якості експерта на телебачення.
Ми також домовилися про ексклюзивне інтерв’ю, аби дізнатися туристичні тренди Чорногорії, яку впродовж останніх років так полюбили відвідувати львів’яни.
– Не так давно ви відвідали Чорногорію, аби на власні очі побачити всі ті місця, які будете радити туристам. Що сподобалося, адже вас здивувати не так легко?
– У кожній країні є місця, які must see туристи, що називають себе справжніми поціновувачами краси. У Чорногорії – це насамперед острів-готель Святого Стефана. Дивна назва – острів-готель, чи не так? Але це місце не завжди було символом розкоші та достатку.
Його назва походить від назви фортеці, яку спорудили місцеві мешканці, аби захиститися від піратських нападів, і назвали іменем Святого Стефана. Довгий час на цьому місті було рибальське селище.
– Острів-готель – це також резиденція для відпочинку туристів?
– Так, адже його складають 80 одноповерхових будинків. На території острова-готелю є: ресторани, бари, кондитерська, перукарня, сувенірна крамниця, 3 древні храми.
Будинки острова-готелю всередині перебудовані в розкішні апартаменти з меблями і всіма зручностями, а ззовні залишилися такими ж, якими були сто років назад – так говорять місцеві.
Попри цю розкішну скромність – це місце дуже полюбилося світовим знаменитостям. Тут відпочивали Софі Лорен, Елізабет Тейлор, Індіра Ганді, Клаудія Шиффер, Сильвестр Сталоне, Карло Понті, Кірк Дуглас, Боббі Фішер та Рокфеллер.
Особливо відомими є апартаменти №118 – зазвичай, саме в них живуть усі знаменитості. Ймовірно хтось із них же першим придумав номерні назви цим апартаментам. Після чого їх почали використовувати всі інші (усміхається).
Крім цього, саме на острові-готелі Святого Стефана є вілла №21 – найдорожча вілла Адріатичного узбережжя. Вартість проживання у ній визначається на спеціальному аукціоні.
Острів-готель розташований на відстані 9-ти кілометрів від Будви і дістатися до нього можна мікроавтобусом або таксі лише за 15 хв.
– Чи бували ви в Старі граді, який також вважають Меккою для туристів?
– Звісно! Адже Stari Grad Будви – це музей під відкритим небом, чудово збережений куточок венеціанської середземноморської архітектури.
Якби в Будві не було Старі Граду – то його конче, просто неодмінно треба було в вигадати і не інакше! Саме тут можна відчути атмосферу затишку та Середньовіччя.
Я хотів передати цю атмосферу, тому зняв відео і розташував його на своєму каналі в YouTube (усміхається).
Виникає бажання неспішно гуляти й радіти життю. І попри те, що Старе місто маленьке й обійти його можна за 30 хв, йому притаманна аура романтики та загадковості. На вуличках багато крамниць, які торгують унікальними речами ручної роботи.
– Місто має якусь цікавинку, про яку знають усі?
– Як не дивно… туристичним трендом у Чорногорії в гастрономічному розумінні ось уже кілька років є маковий пампух… Звучить кумедно, я розумію, але поясню. Так от, в Старі граді всім радять відвідати Пекару (пекарню). Вам не потрібна її точна адреса, адже не знайти її неможливо. Їй притаманні два пункти успіху – постійні відвідувачі та запаморочливий запах свіжої випічки. Особливо радять скуштувати макову булку. Співвідношення начинки та тіста сподобається всім, хто в дитинстві їв пампухи з маком, адже там маку набагато більше, аніж тіста самого пампуха.
Опис цієї пекарні з’явився колись в одному мандрівному блозі, після чого туристи один за одним почали шукати її в Старі граді та відвідувати це місце. Зараз без смакування цієї булки просто неможливо комусь сказати, що ти відвідав Будву. Тож місце завдяки соцмережам набуло такої жвавої популярності, що жартома його стали називати «туристичним трендом Чорногорії»
Я також відвідав Пекару. Ця макова булка – таки варта шаленої туристичної уваги та любові (усміхається). Про такі булки, кожен із нас точно мріяв у дитинстві!
– Дізналися щось цікаве з історії?
– Вперше Старе місто згадується в історичних джерелах більше 2-х тисяч років назад як «місто Іллірії». У минулому Старе місто було сильно зруйноване під час двох землетрусів, від яких серйозно постраждала стародавня фортеця. Але зараз Стара Будва повністю відновлена.
Незважаючи на високу історичну цінність, Старі Град досі є житловим кварталом. На першому поверсі розташовані крамниці, кафе і ресторани, а вище живуть люди.
Поруч із Цитаделлю розташований католицький храм Святого Іоанна, найбільший в Будві. Його дзвіниця височіє над усіма іншими будівлями міста. З неї відкривається неперевершений вигляд міста, моря та острова Святого Миколая.
Коли будували готель «Авала», знайшли залишки грецького та римського періодів з дорогоцінними предметами – золотими і срібними прикрасами, посудом, склом, керамікою, зброєю.
Загадом у Чорногорії насправді дуже багато нерозвіданих місць.
– Чому Будву називають містом-театром?
– На території Старого міста проводяться різноманітні музичні та театральні фестивалі, художні виставки та поетичні вечори. Уже понад 20 років щорічно тут проводять авторитетний та прославлений фестиваль театрального та музичного мистецтва. Він набув такої популярності, що життя в цьому місці не змовкає ні на мить упродовж усього туристичного сезону.
– Плануючи відвідини Чорногорії, радять відвідати морську екскурсію до Бока-Которської бухти, які ваші враження від неї?
– Це справді дуже миловидне місце – «найгарніший куточок старого континенту». Саме так про Бока-Которську бухту писав колись Жуль Верн.
Письменник подався у плавання аби знайти натхнення для написання роману і йому радили обов’язково побувати у Венеції, яка невимовно гарна. Жуль Верн оцінив Котор, як одне з найкрасивіших місць у світі.
Древнє місто було внесене до списку світових культурних і природних скарбів ЮНЕСКО. Найкращий спосіб подивитися його – загубитися в ньому! Жарт, бо це справді нереально. Адже все старе місто – всього лишень на 5-10 хвилин подорожі уздовж або поперек.
До речі, знаєте, що саме в Которі є унікальна церква святого Луки – одного з апостолів Ісуса Христа. Вона збереглася донині з 1195 року в своєму первозданному вигляді – можете таке уявити?!
– Що поєднує Чорногорію з американським Grand Canyon?
– Це дуже цікаві паралелі. Йдеться про арковий міст Джурджевіча – одну з візитівок гірської частини Чорногорії.
Міст був збудований ще в минулому сторіччі всього за 3 роки, але досі вражає своїм виглядом та красою! На час будівництва був найбільший мостом у світі, зараз його вважають найбільшим у Європі.
Він з’єднує береги каньону річки Тара. Вона – наймасштабніше природне водосховище питної води Європи.
Глибина ущелин каньйону місцями сягає 1300 м, тож його заслужено називають найбільшим у Європі й другим за глибиною у світі, адже він поступається лише американському Grand Canyon в Арізоні.
До речі, на цьому мості голівудські режисери полюбляють знімати картини для своїх блокбастерів та кіноепопей! (одна за участі Харрісона Форда дуже припала до душі глядачам).
– Що радите туристам?
– Хочете побачити невідому Чорногорію? Ми розвідали для вас найпотаємніші місця. Усе найцікавіше ви також зможете побачити, щойно придбаєте путівки на «AntonivTour.Com» до Чорногорії.
Наші менеджери розкажуть, що конче необхідно побачити й відвідати серед найцікавіших місць Чорногорії!
Новини про всі ціни та напрямки можна також дізнатися з фейсбук-спільноти «Палаючі путівки Антоніва»
Відкривайте нові міста та колекціонуйте враження та емоції! Любіть мандри, вони відкривають усі найгарніші міста цього світу!
Розмовляла Леся КІЧУРА
Буквально недавно повернулися з Чорногорії! Враження – неможливо описати словами. Майже все, що описано в цій статті – ми реально бачили, бо Тарас Антонів порадив нам це, коли ми лише обирали тур.
Чорногорія справді неймовірна і дуже багато інформації про неї є невідомою для загалу. Часто турфірми продають мандрівки зі словами – «бо там гарно та тепло і всі туди їдуть». Було відкриттям дізнатися, що є директори, які самі їздять, аби спочатку оглянути ті курорти, які будуть пропонувати туристам. Із задоволенням родиною прочитали цей текст і проглянули відео, неначе знову повернулися у свій тижневий відпочинок.
Наступного року обов’язково повернемося до цієї турфірми, щоб відкрити якийсь невідомий куточок світу!
Прочитала з задоволенням! Одразу видно, що директор – людина яка любить свою справу і хоче допомогти своїм клієнтам!
Користувалися послугами цієї туристичної фірми восени. Мандрували до Єгипту з компанією друзів із малими дітьми. Менеджери турфірми про все попередили – що де купити, що прихопити в літак, де цікавитися екскурсіями. Тож ми з друзями почувалася впевнено всюди. Відпочинок вийшов на славу! Процвітання вашій команді, бо ви молодці! Будемо ще звертатися до вас за мандрівками!
Я взагалі рахую, що в Антоніва – найкраща турфірма у Львові. І по ціновим пропозиціям, і по сервісу обслуговування. А головне – щодо безпроблемного відпочинку. Усі решта фірми – лотерея. Повезе – відпочинеш, не повезе – будеш увесь відпочинок доказувати свої права.
Усім знайомим раджу.
Знаєте я ніколи не думав, що в Чорногорії стільки цікавого, а цей міст просто захоплює дух, досі під враженням, і я неодмінно звернусь до Тараса Антоніва, бо тепер просто мушу побачити це все на власні очі. Дякую за статтю!
Ми з чоловіком дуже любимо подорожувати, в Чорногорії також бували.Після того, як я переглянула цю статтю, пошкодувала через те, що перший раз поїхали не від турфірми Антоніва, тому що Тарас показав багато нового, і знаєте, виникло бажання поїхати в цю країну ще раз.
Стаття цікава, пізнавальна, видно що людина знавець своєї справи. Скажу так, переглянув, і одразу захотів в Чорногорію, а про маковий пампух Тарас Антонів сказав чисту правду:)